• پودرهای روی سولفید کادمیوم

  پودرهای روی سولفید کادمیوم

  در اوایل دهه 1950،ارتش آمریکا موتورهایی را بر روی پشت بام منازل شهر«سنت لوئیس» که غالبا افراد سیاه پوست و فقیر بودند، نصب کرد که گازهایی را در هوا پخش می کرد. بیش از 70درصد ساکنان این شهر، کودکان زیر 12سال بودند. دولت آمریکا به ساکنین مناطق این شهر اعلام کرد این کار برای محافظت از شهر در برابر حملات روسیه است؛ اما در حقیقت این موتورها حجم گسترده ای از ریز پودرهای حاوی «روی سولفید کادمیوم» را در هوا ی مورد تنفس مردم این شهر پمپاژ می کرد؛ تعداد زیادی از ساکنین این مناطق در سالهای بعد به انواع سرطان های حاد وپیشرفته مبتلا شدند.در1977دایره «رسیدگی به تحقیقات علمی و بهداشتی» مجلس سنای آمریکا تایید کرد که 239منطقه مسکونی در آمریکا طی سال های 1949تا 1969با عوامل زیستی خطرناک آلوده شده اند که از آن جمله باید از شهرهای سانفرانسیسکو ، واشنگتن دی سی ، کی وست، پانا ماسیتی ، میناپولیس و سنت لوئیس نام برد.

  ادامه مطلب
 • آزمایش‌های انسانی

  آزمایش‌های انسانی

  سناتور «جان دی راکفلر» گزارشی تهیه و در آن تأکید کرد که وزارت دفاع آمریکا حداقل ظرف 50 سال سال از صدها هزار نفر از پرسنل نظامی خود برای انجام انواع آزمایش‌های انسانی و تأثیردهی عمدی مواد خطرناکی مانند گاز خردل و اعصاب، پرتودهی یونیزه شده، مواد شیمیایی عصبی و مواد توهم‌زا استفاده کرده است. موارد دیگری از سوء استفاده آمریکا از مواد بیولوژیک نیز تا کنون در تاریخ حقوق بشر جهان ثبت گردیده است:
  1. ساخت و آزمایش پشه‌های مهندسی شده دنگو در پاکستان. (2010)
  2. ساخت و آزمایش پشه کولکس برای از بین بردن سالمندان آمریکا از طریق تورم مغز و مننژیت، که سالانه هزینه‌های زیادی برای نگهداری برای دولت دارند. (2002)
  3. کنگره آمریکا با قرار دادن بودجه ده میلیون دلاری به وزارت دفاع این کشور از این وزارتخانه خواست ویروسی جهت تضعیف سیستم ایمنی بدن تولید کند که در نهایت منجر به تولید ایدز شد. (1969)
  4. سازمان CIA پروژه «MK OFTEN» را توسط ارتش عملیاتی کرد. ارتش در سیستم تهویه مطبوع متروی شهر نیویورک عامل اصلی بروز سیاه زخم را منتشر کرد. به این ترتیب بیش از یک میلیون نفر از شهروندان نیویورک در معرض این باکتری قرار گرفتند. (1966)
  5. دولت آمریکا مجوز تحقیقات بر روی LSD را این بار در اروپا و شرق دور برای ارتش صادر کرد. آزمایش بر روی اروپایی‌ها تحت عنوان پروژه «THIRD CHANCE» و بر روی آسیایی‌ها تحت عنوان «DERBY HAT» انجام شد. (1960)
  6. دولت آمریکا اقدام به آلوده کردن 400 نفر از زندانیان شیکاگو به «بیماری مالاریا» نمود. (1940)
  7. اداره خدمات بهداشتی عمومی آمریکا مراحل نهایی بیماری «سیفلیس» را بر روی 399 سیاه‌پوست منطقه «تاسکیگ» در «آلابامای» آمریکا آزمایش کرد. بومیان بخت برگشته این منطقه هیچ اطلاعی از موضوع نداشتند. (1932)
  8. هزاران سرباز آمریکایی عمداً در معرض عوامل شیمیایی و بیولوژیک قرار گرفتند، عواملی مانند گاز اعصاب، گاز سارین، باکتری ای کولای (E-Coli)، باکتری باسیلوس گلوبیجی (Bacillus globigii )، سیاه زخم و طاعون. (1962 تا 1973)
   

  ادامه مطلب
 • سلاح‌های غیر متعارف

  سلاح‌های غیر متعارف

  ایالات متحده در طی یک قرن اخیر بارها از تسلیحات غیر مجاز در جنگ‌های متعدد این کشور بهره برده است. در خلال جنگ ویتنام، ایالت متحده بارها اقدام به استفاده از عامل نارنجی به عنوان بخشی از تسلیحات شیمیایی این کشور کرده است. طی مدت این جنگ قریب به 20 میلیون بشکه از این مواد در ویتنام، کامبوج و لائوس مورد استفاده قرار گرفته است. در خلال جنگ میان دو کره در سال‌های 1950 تا 1953 نیز دولت آمریکا مسئول انتشار باکتری‌های کشنده شناخته شد. در جنگ‌های اخیر این کشور نیز موارد متعددی از استفاده مواد غیر مجاز نظیر فسفر سفید یا اورانیوم ضعیف شده در جنگ افغانستان و یا حمله به عراق ثبت شده است. شواهد بسیاری نشان از دخالت آمریکا در جنگ بیولوژیکی در کوبا است. آمریکا دارای 7700 کلاهک هسته‌ای است که تولید و نگهداری آن جان میلیون انسان را در آمریکا به مخاطره انداخته است.
  بمب ناپالم از دیگر سلاح‌های غیر متعارفی است که در ویتنام علیه نظامیان و غیر نظامیان به کار گرفته شده است. نخستین بار در ژوئن 1944 و اواخر جنگ جهانی دوم در جریان «نبرد تینیان» این بمب توسط ایالات متحده علیه ژاپن و سپس در نبرد «نرماندی» به کار گرفته شد.
  ارتش آمریکا به اشتباه در 1961 یک بمب هیدروژنی پرتاب کرد که در صورت انفجار در کارولینای شمالی 260 بار از انفجار هیروشیما بزرگ‌تر می‌بود. 700 حادثه مشابه بین 1950 تا 1968 رخ داده که جان شهروندان آمریکا را تهدید کرده است.
   

  ادامه مطلب
 • جنایت هسته‌ای آمریکا

  جنایت هسته‌ای آمریکا

  جنایت هسته‌ای آمریکا با عنوان پروژه 4/1
  پروژه 4/1 مطالعات پزشکی بود که آمریکایی‌ها روی ساکنان جزیره «مارشال» در اقیانوس آرام انجام دادند. ساکنان این جزیره در اول مارس 1954 تحت اولین آزمایش اتمی قرار گرفتند تا پزشکان با مطالعه روی افراد این جزیره به تأثیر قرار گرفتن در معرض رادیواکتیویته پی ببرند. این آزمایش تأثیرات بسیار وحشتناک و مخربی روی مردم داشت که تا سالیان سال دیده می‌شد. در اولین دهه بعد از انفجار رادیواکتیو، زنان جزیره نوزادان مرده به دنیا می‌آوردند و اختلال‌های رشدی در کودکان شدت گرفت و تا سالیان سال تأثیر رادیواکتیو روی کودکان غیر قابل انکار بود. بسیاری از کودکان جزیره دچار سرطان تیروئید شدند و تا سال 1974 یک سوم از کودکان دچار نئوپلاسم یعنی رشد غیر طبیعی بافت‌های بدن بودند.

  ادامه مطلب
 • کشتار بی‌خطر با پهبادهای آمریکایی

  کشتار بی‌خطر با پهبادهای آمریکایی

  کشتار بی‌خطر با پهبادهای آمریکایی
  آمریکایی‌ها پهبادها یا هواپیماهای بدون سرنشین خود را جهت کشتار غیر نظامیان و نابود کردن تأسیسات کشورها به کار گرفتند و این وسیله به ابزاری روتین برای مبارزه با تروریسم در زمان باراک اوباما تبدیل شده است. مطابق گزارشات رسمی حدود 1065 تن غیرنظامی در بین سال‌های 2004 تا 2010 توسط پهبادها کشته شدند. بیش از 180 تن از غیرنظامیان نیز کودک بوده‌اند. این حملات تا به حال بیش از 1200 مجروح به جای گذاشته است که بسیاری از آنان تا پایان عمر اثرات این حملات را بر بدن خود به همراه خواهند داشت. در این میان می‌توان به حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به وزیرستان شمالی پاکستان، مناطق افغانستان، لیبی و غیره و همچنین جاسوسی و نقض تمامیت ارضی بسیاری از کشورها از جمله ایران اسلامی اشاره نمود. تلفات غیر نظامیان تا کنون در پاکستان به 2600 نفر نیز رسیده است.

  ادامه مطلب
 • انفجار هیروشیما و ناکازاکی

  انفجار هیروشیما و ناکازاکی

  انفجار هیروشیما و ناکازاکی؛ مرگ 100000 نفر در یک لحظه
  انفجار اتمی در دو شهر هیروشیما و ناکازاکی را شاید بتوان یکی از بزرگ‌ترین جنایت‌های تاریخی آمریکا قلمداد کرد که به مرگ آنی 220 هزار تن منجر شد. بیش از 100000 نفر بلافاصله هنگام بمباران کشته شدند و بقیه تا پایان سال 1945 بر اثر اثرات مخرب تشعشعات رادیواکتیو جان خود را از دست دادند. صدها هزار تن نیز طی سال‌های پس از آن بر اثر تأثیرات آن فاجعه، دچار بیماری‌های حاد گشتند. فعل و انفعالات اتمی در مرکز این بمب باعث گرمائی حدود چندین میلیون درجه سانتی‌گراد شد. این گرمای عظیم هر چیزی را تا شعاع یک و نیم کیلومتری مرکز اصابت بمب به طور کلی ذوب نمود. هدف بعدی برای بمباران هسته‌ای، شهر کوکورا بود که صنایع گسترده نظامی و اسلحه سازی در آن وجود داشت ولی به دلایل مختلف از جمله دید کم خلبان عملیات لغو شد. فرمانده عملیات تصمیم گرفت که به جای رها کردن بمب اتمی در دریا و یا بازگرداندن آن به پایگاه، بهتر است آن را بر روی ناکازاکی بیندازند که در مسیر بازگشت بمب‌افکن به پایگاه هوایی در اوکیناوا قرار داشت.
   

  ادامه مطلب
 • ویتنام

  ویتنام

  ویتنام، تجسم برنامه حقوق بشری آمریکا برای دنیا
  در یک برآورد تخمین می‌زنند مرگ و میر در جنگ ویتنام در بین 5/1 و 6/3 میلون نفر است. 2/18 میلیون گالن عامل نارنجی (دیوکسین) توسط ارتش ایالات متحده در طول بیش از 10٪ از جنوب ویتنام، اسپری شد. 500000 کودک با نقائص جدی در هنگام تولد در ویتنام بعد از این سم‌پاشی به دنیا آمدند.
  طبق تخمین رهبر بودائیان عضو جبهه آزادی بخش ملی تا واسط سال 1963، 160 هزار نفر کشته، 700 هزار نفر شکنجه، 400 هزار نفر زندانی، 31 هزار نفر هتک ناموس شده، 3 هزار نفر را شک دریده، 4 هزار نفر را سوزانده و یک هزار نفر را از استخوان گیجگاه شکسته بودند. علاوه بر آن 46 روستا به وسیله سلاح‌های شیمیایی مورد حمله واقع شده و در اواسط 1962 تقریباً نیمی از روستانشینان ویتنام جنوبی در «سکونت گاه‌های عمومی» نگهداری شده بودند که این رقم در سال بعد، به هفت میلیون نفر رسید. 60 از تلفاتی که به وسیله سخنگویان نظامی آمریکا اعلام می‌شد، به هیچ وچه با عملیات جنگی سر و کار نداشت.
   

  ادامه مطلب
 • زندان‌های مخفی آمریکا در جهان

  زندان‌های مخفی آمریکا در جهان

  نشریه اینترنتی «دیلی کاس» در سوم مردادماه 1384 نوشت عکس‌های منتشر نشده از زندان ابوغریب بغداد، سربازان آمریکایی را هنگام کتک به قصد کشت یک زندانی عراقی، تجاوز به یک زن زندانی، رفتاری غیر اخلاقی با جنازه یکی از زندانیان و تشویق زندانبانان بعثی به تجاوز به پسر بچه‌ها نشان می‌دهد. بر پایه همین گزارش، زندانبانان در مقابل دیدگان این مادران عراقی و دوربین‌های خود به بچه‌های آنان تجاوز کرده‌اند. زندانبانان ابوغریب اعتراف کردند دستور شکنجه و قتل زندانیان را از مقامات بالا در ارتش آمریکا دریافت کرده‌اند. سیا علاوه بر ابوغریب و دیگر زندان‌های مخوف در افغانستان و عراق دارای زندان‌های مخفی در 66 کشور دیگر در سراسر جهان است که از آن جمله می‌توان به مصر، الجزایر، اردن، لیبی، تونس، هند، پاکستان، ازبکستان، لهستان، رومانی، تایلند و لیتوانی اشاره کرد. حدود 1000 کودک و نوجوان زیر 15 سال در زندان‌های سیا در چک، رومانی و لهستان تحت بازجویی‌های وحشیانه قرار گرفته‌اند.
  جعل اسناد پزشکی و خودداری عمدی از درمان در گوانتانامو
  از 166 زندانی گوانتانامو که از 23 کشور مختلف هستند، تنها 9 زندانی به طور رسمی متهم شناخته شدند و یا متهم به یک جرم کیفری هستند. بازداشت شدگان گوانتانامو به شدت از تماس با انسان‌های دیگر بازداشته می‌شوند. آن‌ها 22 ساعت از عمرشان را در روز به تنهایی در سلول‌های کوچک و بدون هوای تازه و نور طبیعی یا با هوای تازه و نور طبیعی اندک سپری می‌کنند.
  در سال 2004 یکی از مقامات ارتش آمریکا تأیید کرد که زندانیانی که همکاری نمی‌کنند لباسشان را در می‌آورند و فقط یک لباس زیر به تن می‌کنند، آن‌ها را با دست و پاهای بسته روی صندلی می‌نشانند و مجبور می‌کنند نور شدید را تحمل کنند و از طریق دو گوشی هدفون که به گوش دارند به موسیقی راک و رپی که با صدای بلند پخش می‌شود و در آن فقط صدای فریاد و جیغ زدن است، گوش کنند؛ در همین حال دستگاه تهویه نیز روی آخرین درجه قرار داده می‌شود. کادر پزشکی ارتش آمریکا با جعل اسناد پزشکی مختلف بر ضرب، جرح و شکنجه زندانیان عراقی در زندان ابوغریب بغداد هنگام بازجویی‌ها سرپوش گذاشتند و با صدور گواهی فوت جعلی برای کسانی که زیر شکنجه و بازجویی‌های سخت در زندان ابوغریب کشته می‌شدند مرگ آن‌ها را ناشی از سکته قلبی، گرمازدگی و... جلوه می‌دادند.
  «فلوریا وستفال» سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز خودداری عمدی پزشکان آمریکایی را از درمان زندانیان عراقی در بازداشتگاه ابوغریب نقض آشکار قوانین بین المللی توصیف کرد.

  ادامه مطلب
 • گوانتاناموی افغانستان

  گوانتاناموی افغانستان

  زندان بگرام که از آن به عنوان «گوانتاناموی افغانستان» یاد می‌کنند، به یکی از مصادیق نقض حقوق بشر توسط دولت آمریکا تبدیل شده است. بررسی‌های دیده‌بان حقوق بشر درباره شکنجه‌گری آمریکا در زندان بگرام افغانستان نشان می‌دهد دست‌کم 111 نظامی و غیر نظامی آمریکایی در مواردی از بدرفتاری یا قتل زندانیان دست داشته‌اند. «فیلیپ سندز»، استاد دانشکده حقوق دانشگاه لندن، در کتابی با عنوان «تیم شکنجه» به روش‌های دیگری از شکنجه در بگرام اشاره کرده است: «رژه بردن مردان برهنه جلوی سربازان زن، وادار کردن آن‌ها به پوشیدن لباس‌های زیر زنان و رقصیدن با سایر مردان و مجبور کردن آن‌ها به تماشای فیلم‌های هرزه بوده است.» این روش‌ها در حالی مورد استفاده قرار می‌گرفت که خشونت جنسی جزو جرائم جنگی قلمداد می‌شود. غرق مصنوعی و تهدید به تجاوز به بستگان از روش‌های رایج شکنجه در زندان‌های خارجی آمریکایی‌هاست.

  ادامه مطلب
 • زندان آمریکایی زنان

  زندان آمریکایی زنان

  از سال 1995 تا کنون، تعداد زنان زندانی در آمریکا، رشدی 4/6 درصدی داشته است و 7٪ زندانیان آمریکا را زنان تشکیل می‌دهند. بین سال‌های 2006 تا 2010 حدود 150 زن صرفاً در زندان‌های نیویورک عقیم شده‌اند؛ که اکثر آنان سیاه‌پوست و آمریکای لاتین تبار هستند. پزشکان مقیم زندان‌ها و یا کلینیک‌ها، برخی از زنان را به اجبار و عدم رضایت قبلی عقیم کرده‌اند و پیش از این کار نیز آنان را وادار به امضاء کردن فرم‌هایی می‌نمودند که در آن رضایت شخص آنان از عقیم شدن اعلام شده است. زنان زندانی باردار نیز تنها چند ساعت قبل از وضع حمل به بیمارستان برده  شده و بلافاصله باید بدون نوزاد خود به زندان برگردند.
  آزار جنسی زندانیان یکی از بزرگ‌ترین رسوایی‌ها در خصوص نقض حقوق بشر در زندان‌های آمریکاست و موارد متعدد تجاوز به زندانیان توسط کارکنان زندان گزارش و ثبت شده است در طول 8 سال گذشته آمار تجاوز افسران و کارکنان زندان به زندانیان دو برابر شده است. بیش از 90 درصد از زندانبانان به دلیل تجاوزات جنسی دارای پرونده قضایی هستند.

  ادامه مطلب
 • هر 2 دقیقه یک تجاوز در آمریکا

  هر 2 دقیقه یک تجاوز در آمریکا

  پایگاه «ساندویژن» در گزارشی می‌نویسد سالانه بیش از 500 هزار تجاوز به زنان و دختران بالای 12 سال در آمریکا صورت می‌گیرد و تعداد سایر خشونت‌ها علیه این گروه از جامعه، بیش از 8/3 میلیون مورد است. در هر 2 دقیقه به یک زن آمریکایی تجاوز به عنف صورت می‌گیرد. از هر هزار زن آمریکایی 2 نفر دچار خشونت‌های جنسی و تجاوز می‌شود. به طور کلی زنان آمریکایی با تبعیض استخدامی، تبعیض در دریافت حقوق دستمزد، رفتار ناشایست در محیط کار در دوران بارداری، خشونت جنسی و سایر خشونت‌ها مواجه هستند. از هر پنج دختر دانشجوی آمریکایی یک نفر مورد تجاوز قرار گرفته است و تنها کمتر از پنج درصد از این موارد به پلیس گزارش می‌شود. 54 درصد از قربانیان زن زیر 18 سال سن داشته و 83 درصد آن‌ها زیر 25 سال بوده‌اند.
  براساس گزارش سازمان مبارزه با خشونت، در هر 9 ثانیه یک زن آمریکایی مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد. همچنین طبق برخی گزارشات روزانه بیش از 3 زن آمریکایی به دست شوهران خود کشته می‌شوند. حدود 30 درصد از زنانی که در ارتش آمریکا خدمت می‌کنند، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند. بیش از دو سوم نظامیان زن آمریکایی نیز اظهار داشته‌اند که در ارتش مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.
  آزار جنسی زندانیان یکی از بزرگ‌ترین رسوایی‌ها در خصوص نقض حقوق بشر در زندان‌های آمریکاست و موارد متعدد تجاوز به زندانیان توسط کارکنان زندان گزارش و ثبت شده است در طول 8 سال گذشته آمار تجاوز افسران و کارکنان زندان به زندانیان دو برابر شده است. بیش از 90 درصد از زندانبانان به دلیل تجاوزات جنسی دارای پرونده قضایی هستند.

  ادامه مطلب
 • حریم بی‌حریم

  حریم بی‌حریم

  طبق اسنادی که اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا و «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی منتشر کردند، شنود و ضبط مکالمات تلفن‌های شهروندان این کشور تا سال 2014 تداوم داشته است. بر اساس گزارش‌های اتحادیه آزادی‌های مدنی، آژانس امنیت ملی، پلیس فدرال آمریکا، مراکز پلیس ایالتی، اداره امنیت داخلی، وزارت دفاع و دیگر نهادهای امنیتی این کشور در سطح وسیعی به گردآوری اطلاعات مربوط به تماس‌های تلفنی شهروندان آمریکا و ضبط و شنود آن‌ها پرداختند. بسیاری از این اقدامات بدون حکم دادگاه انجام شده است و شامل تماس‌هایی می‌شده که طرفین آن‌ها مظنون به هیچ جرمی نبوده‌اند. نهادهای امنیتی دولت آمریکا علاوه بر شنود و ضبط مکالمات تلفنی، حریم خصوصی کاربران اینترنت را بدون حکم دادگاه و در سطح وسیعی در سال 2012 هدف جاسوسی قرار داده‌اند. سازمان امنیت ملی بیش از 25 پایگاه شنود در شهرهای سن خوزه، سن‌دیه‌گو، سیاتل، لس آنجلس، شیکاگو و سایر شهرهای آمریکا دایر کرده است.
  رئیس آژانس امنیت ملی ایالات متحده- ویلیام Binney- می‌گوید NSA در حال جمع آوری حدود 100 میلیارد ایمیل در هر روز، و 20000000000000 ارتباطات از همه نوع در سال است.

   

  ادامه مطلب
 • نسل کشی سیاه در «تابستان سرخ» و «تالسا»

  نسل کشی سیاه در «تابستان سرخ» و «تالسا»

  یکی از مهم‌ترین جنایات نژاد پرستانه علیه سیاه پوستان آمریکا در سال 1919 رخ داد که بیش از 43 سیاه‌پوست در آن هدف گلوله قرار گرفتند. 16 تن به دار آویخته و 8 نفر سوزانده شدند. در این کشتار که از 27 جولای تا 3 آگوست رخ داد و در تاریخ آمریکا به «تابستان سرخ» مشهور است گروه‌های نژادپرست، سیاهانی که برای رسیدن به حقوق برابر مبارزه می‌کردند را به طرز فجیعی به قتل رساندند. در سپتامبر 1920 سفیدپوستان آمریکا 10000 سیاه‌پوست را بی‌خانمان کردند. تا 1919 سه هزار سیاه‌پوست بدون کیفر دهی و مجازات اعدام شدند.
  یکی دیگر از این تصفیه‌های نژادی در آمریکا واقعه کشتار «تالسا» درسال 1921 میلادی است. حادثه‌ای ساختگی که 300 سیاه‌پوست را به کام مرگ کشاند و یک هزار و 256 خانه و ساختمان را ویران کرد.

  ادامه مطلب
 • مهد برده‌داری

  مهد برده‌داری

  بردگانی که از آفریقا به آمریکا منتقل می‌شدند بیشتر در زیر عرشه کشتی به هم بسته می‌شدند و از هر 5 برده یک نفر در مسیر گذرگاه میانی می‌مرد. 40 درصد برده‌ها نیز طی فصل اول اقامت در آمریکا و به کارگیری جان می‌باختند. برخی تخمین‌ها حاکی از این است که طی دوران برده‌داری 30 تا 60 میلیون آفریقایی در حالی که برده بودند، جان باخته‌اند. 6 تا 7 میلیون برده تنها در قرن 18 به آمریکای شمالی وارد شده‌اند. سیاهان در آمریکا حق رأی نداشتند و باید در محل‌های عمومی از نشستن بر روی صندلی سفیدپوستان اجتناب می‌کردند یا حتی از محل‌های خاصی آب می‌خوردند.

   

  ادامه مطلب
 • تفریح رایج در آمریکا

  تفریح رایج در آمریکا

  یک نهاد غیر دولتی فاش می‌کند که بین سال‌های 1877 تا 1950، در هر هفته یک سیاه‌پوست یا بیشتر بدون محاکمه اعدام می‌شده است. تنها بین سال‌های 1882 تا 1968 حدود 4742 سیاه‌پوست بدون محاکمه اعدام شدند و از 1889 تا 1923، 50 تا 100 کیفردهی غیرقانونی سالانه در سراسر ایالات جنوبی رخ داده است. نکته ناراحت کننده‌تر این است که از قتل سیاه‌پوستان نگون‌بخت، کارت‌پستال تهیه می‌شد، در حین تماشای بدرفتاری با سیاه‌پوستان، فروشندگان دوره‌گرد به فروش تنقلات می‌پرداختند و حاضران با نوشیدن نوشیدنی مراسم را تماشا می‌کردند. گاهی از اوقات نیز، قطعات بدن قربانیان به عنوان یادگاری بین تماشاچیان توزیع می‌شد. از سال 1976 تا کنون، نزدیک به 42 درصد از محکومان آمریکایی به اعدام و 34 درصد از محکومان اعدام شده را سیاه‌پوستان تشکیل می‌دهند. این در حالی است که تنها 13 درصد از جمعیت آمریکا سیاه‌پوست است.
   

  ادامه مطلب
 • نسل کشی سرخ پوستان

  نسل کشی سرخ پوستان

  براساس سرشماری جمعیت که در سال 1900 میلادی انجام گرفت، از میان 112 میلیون انسان سرخ‌پوست بینوا تنها 250 هزار نفرشان زنده مانده‌اند. در 12 سپتامبر سال 1694 دادگاه مستعمره ماساچوست برای سفیدپوستانی که پوست کله سرخ‌پوستی را ارائه می‌دادند به طور رسمی پاداش تعیین کرد که برای یک شهرک نشین معمولی 50 پوند، شبه نظامیان 20 پوند و به سربازان 10 پوند پرداخت می‌شد. سفیدپوستان آمریکایی با چراغ سبز دولت آمریکا با رواج عمدی وبا و طاعون در میان سرخ‌پوستان تعداد زیادی از آن‌ها را از بین بردند. آن‌ها ملافه‌ها و پتوهای آلوده به وبا را در میان سرخ‌پوستان تقسیم می‌کردند و سرخ‌پوستان با اعتماد به آن‌ها پتوها را می‌گرفتند. پزشکی سرخ‌پوست به نام «کونی اوری» که در زایشگاه بیمارستانی در ایالت اوهایوها اشتغال داشت می‌گوید: «تعداد زیادی از زنان سرخ‌پوست پس از وضع حمل زیر عمل جراحی برداشت رحم قرار گرفته‌اند. مسئولان مراکز بهداشتی و درمانی آمریکا آنان را وادار می‌کردند موافقت خود را با برداشتن رحم امضاء کنند. البته در برخی موارد بعد از زایمان بدون اطلاع خود بیمار این کار انجام می‌شد.»
   

  ادامه مطلب
 • نسل کشی سیاه پوستان

  نسل کشی سیاه پوستان

  یکی از مهم‌ترین جنایات نژاد پرستانه علیه سیاه پوستان آمریکا در سال 1919 رخ داد که بیش از 43 سیاه‌پوست در آن هدف گلوله قرار گرفتند. 16 تن به دار آویخته و 8 نفر سوزانده شدند. در این کشتار که از 27 جولای تا 3 آگوست رخ داد و در تاریخ آمریکا به «تابستان سرخ» مشهور است گروه‌های نژادپرست، سیاهانی که برای رسیدن به حقوق برابر مبارزه می‌کردند را به طرز فجیعی به قتل رساندند. در سپتامبر 1920 سفیدپوستان آمریکا 10000 سیاه‌پوست را بی‌خانمان کردند. تا 1919 سه هزار سیاه‌پوست بدون کیفر دهی و مجازات اعدام شدند.
  یکی دیگر از این تصفیه‌های نژادی در آمریکا واقعه کشتار «تالسا» درسال 1921 میلادی است. حادثه‌ای ساختگی که 300 سیاه‌پوست را به کام مرگ کشاند و یک هزار و 256 خانه و ساختمان را ویران کرد.
   

  ادامه مطلب
 • شکاف گسترده نژادی برای حق تحصیل

  شکاف گسترده نژادی برای حق تحصیل

  دفتر حقوق مدنی وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده اعتراف می‌کند تبعیض نژادی در ایالات متحده حتی در مقطع پیش از دبستان نیز وجود دارد. گزارش یاد شده که به تحلیل اطلاعات جمع آوری شده از 97 هزار مدرسه در سراسر آمریکا طی سال پرداخته (شامل 49 میلیون دانش آموز)، آورده است، وزارت آموزش و پرورش در برخی حوزه‌ها دارای «الگوی نابرابری» می‌باشد که نژاد یکی از مؤلفه‌های این الگوهای نابرابر است.
  این مطالعه نشان می‌دهد در حالی که بیش از 70 درصد دانش آموزان سفیدپوست در مدارسی حضور دارند که طیف گسترده‌ای از دوره‌های عالی تحصیلی ارائه می‌شود، تنها حدود نیمی از دانش آموزان سیاه‌پوست به این دوره‌ها دسترسی دارند. تنها دو سوم از دانش آموزان لاتین در مدارسی حضور دارند که در آن‌ها دوره‌های ریاضی و علوم تدریس می‌شود و کمتر از نیمی از دانش آموزان بومی آمریکا و بومی آلاسکا مانند همسالان سفید خود قادر به ثبت نام در دوره‌های سطح بالای ریاضی و علوم هستند.
  این گزارش می‌افزاید، دانش آموزان سیاه‌پوست با نرخ سه برابر نسبت به دانش آموزان سفیدپوست از مدرسه اخراج یا تعلیق می‌شوند. دانش آموزان سیاه‌پوست بیش از چهار برابر دانش آموزان سفیدپوست و دانش آموزان لاتین دو برابر سفیدپوستان، احتمال حضور در مدارسی را دارند که یک پنجم معلمین آنان تمامی دوره‌های مورد نیاز تدریس را نگذرانده‌اند. نزدیک به نیمی از دانش آموزانی که بیش از یک بار از تحصیل معلق شده‌اند را کودکان آمریکایی- آفریقایی تبار تشکیل می‌دهند. در آمریکا درباره دانش آموزان سیاه‌پوست پیش دبستانی مقررات نظم و انضباط شدیدتری نسبت به سفیدپوستان اعمال می‌شود.
   
   

  ادامه مطلب
 • تبعیض و خشونت علیه زنان

  تبعیض و خشونت علیه زنان

  آمریکا؛ پهنه تبعیض و خشونت علیه زنان
  پایگاه «ساندویژن» در گزارشی می‌نویسد از هر هزار زن آمریکایی 2 نفر دچار خشونت می‌شود. به طور کلی زنان آمریکایی با تبعیض استخدامی، تبعیض در دریافت حقوق دستمزد، رفتار ناشایست در محیط کار در دوران بارداری، خشونت جنسی و سایر خشونت‌ها مواجه هستند. براساس گزارش سازمان مبارزه با خشونت، در هر 9 ثانیه یک زن آمریکایی مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد. همچنین طبق برخی گزارشات روزانه بیش از 3 زن آمریکایی به دست شوهران خود کشته می‌شوند. حدود 30 درصد از زنانی که در ارتش آمریکا خدمت می‌کنند، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند. بیش از دو سوم نظامیان زن آمریکایی نیز اظهار داشته‌اند که در ارتش مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

  ادامه مطلب