خدمات

سایت فرهنـگی تبلیـغی حـرم مطهـر رضـوی

ارسال به دوستان
 
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 183007129
  تعداد بازدید این صفحه: 838549
  در امروز: 25647

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
يكشنبه 25/4/1396
 

  ورودی باب الجواد (ع)

زمانی که از ورودی باب الجواد (ع) وارد حرم مطهر می شوید، قدم در یکی از جدیدترین و بزرگترین صحن های حرم امام رضا (علیه السلام) به نام صحن جامع رضوی خواهید نهاد.  
ورودی باب الجواد (ع) در سمت جنوب غربی صحن جامع رضوی قرار گرفته است. در واقع این ورودی راه ارتباطی بین بخش جنوب غربی صحن جامع و خیابان شهید اندرزگو است.
در ورودی باب الجواد (ع) و قبل از ورود به حرم مطهر، مجسمه یک خادم که در حال راهنمایی زائری مسن است توجهت را جلب می کند؛ کنار شان که می ایستی، گنبد طلا را در روبرویت خواهی دید. زمانی که از این ورودی وارد حرم مطهر می شوید، قدم در یکی از جدیدترین و بزرگترین صحن های حرم امام رضا (علیه السلام) به نام صحن جامع رضوی خواهید نهاد.
آستان قدس رضوی برای رفاه بیشتر حال زائران علی بن موسی الرضا (علیه السلام) سعی بر آن نموده تا مکان هایی را در ورودی های حرم مطهر تعبیه نماید که زائران بتوانند اقلام مورد نیاز خود را به سهولت تهیه نمایند.
 
 
در فاصله چند قدمی به ورودی باب الجواد (ع) ، نمایشگاه دائمی آستان قدس رضوی ( که البته دری نیز به پارکینگ شماره 1 دارد)، فروشگاه عطاری، کتابفروشی آستان قدس رضوی، فروشگاه مواد غذایی (به صورت شبانه روزی) و فروشگاه فرش آستان قدس به چشم می خورد.
زمانی که به سمت حرم مطهر در حرکت هستید؛ نرسیده به این ورودی و در سمت چپ دفتر امانات قرار گرفته است. اشیائی را که ورود آنها به داخل حرم مطهر ممنوع است؛ مثل دوربین، اشیای شکستنی و ... را می توانید به این دفتر بسپارید.
سایر ورودی های صحن جامع رضوی عبارتند از:
ورودی باب الرضا (ع)، در قسمت جنوب شرقی صحن، ورودی باب الکاظم (ع)، در سردرب شرقی (بخش شرقی) و ورودی باب الهادی (ع)، در سر درب غربی (بخش غربی) این صحن قرار گرفته اند..
 
 
نویسنده: فدوی
 
کلید واژه ها:
ورودی حرم , حرم امام رضا , ورودی باب الجواد , صحن جامع رضوی  
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مراسم شام شهادت و آیین شام غریبان رضوی
 • 1396/8/26 جمعه مراسم شام شهادت و آیین شام غریبان رضوی
  سخنرانی توسط حجج اسلام و المسلمین اسکندری، صدیقی، پناهیان و مرثیه‌ سرایی توسط ذاکران اهل بیت آقایان سلحشور، محمد طاهری، مشکینی، کریمی / زمان: یک شنبه 96/8/28، 15:30 الی 21 / مکان: رواق امام خمينی (ره) ***** آیین شام غریبان رضوی با پیاده‌ روی خادمان از مقابل سازمان مرکزی تا حرم مطهر به همراه مرثیه‌ سرایی ذاکران اهل بیت و شعرخوانی سیدرضا موید / زمان: یک شنبه 96/8/28 بعد از نماز عشاء / مکان: صحن انقلاب اسلامی
عبدالحسین بالاخیابانی، خادم ضریح
چهار پرده از رقیه های صحن جامع رضوی!
آیا می دانید در گذشته شب ها درب های حرم بسته می شد؟
خوابی که زیارت دل را بیدار کرد
نظرات
ارتباط با ما
نشانی:مشهد مقدس حرم مطهر امام رضا علیه السلام صحن جامع رضوی ایوان غربی
تلفن:32214421
فکس:32212008
ایمیل:Razavi.aqr.ir
 
 
 • صفحه اصلی
 • درباره ما
 • سایت های مرتبط