کتابخانه

سایت فرهنـگی تبلیـغی حـرم مطهـر رضـوی

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 242164180
  تعداد بازدید این صفحه: 246575
  در امروز: 30360

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
 
سه‌شنبه 11/7/1396

 هیئت (ویژه عزاداران)

کتاب «هیئت»، اثری است خلاصه و در عین حال بسیار جامع که به تمامی سوال ها در خصوص آسیب ها و شبهات مربوط به عزاداری اهل بیت (علیهم السلام) پاسخ داده است.  
کتاب «هیئت، جایگاه عزاداری اهل بیت (علیهم السلام) و مجالس ذکر و توسل»، اثری خلاصه و در عین حال بسیار جامع است که به تمامی سوال ‌ها و شبهاتی که ممکن است در ایام عزاداری برای محبان اهل بیت (علیهم السلام) پیش بیاید، پاسخ می‌دهد.
 در این کتاب به فلسفه و ثمره عزاداری برای اهل بیت (علیهم السلام) و الگوی مطلوب عزاداری حسینی در بیانات دو عالم احیاگر امام خمینی (رضوان الله علیه) و امام خامنه ای (مدظله العالی) پرداخته شده است.
محبت و عشق به اهل بیت (علیهم السلام) خصوصا امام حسین (علیه السلام) در اشکال و رسوم مختلفی چون اشک ریختن،‌ مرثیه خواندن، مجلس گرفتن، مشکی‌پوش شدن،‌ سلام و لعن فرستادن بر قاتلین اهل بیت (علیهم السلام) و حتی شیوه‌های نامناسبی مثل قمه زدن نمود پیدا کرده است.
در این اثر بر اساس آیات قرآن و روایات و بر اساس سیره پیامبر و ائمه (علیهم السلام) همه شیوه‌های مناسب و نامناسب عزاداری بیان شده و به آسیب‌ها و خرافات و شبهات مربوط به عزاداری پرداخته شده است.
از  دیگر مباحث مطرح در این کتاب، فلسفه وجودی عزاداری اهل بیت (علیهم السلام)، تاریخچه عزاداری،‌ سیره اهل بیت (علیهم السلام) در عزاداری حسینی، الگوی مطلوب عزاداری، انحرافات عزاداری، ثمره‌ها و برکت ‌های مجالس ذکر و عزای اهل بیت (علیهم السلام) و در پایان مسئولیت هیئت ‌ها و مجالس مذهبی در قبال انقلاب اسلامی بیان شده است.
 
  
تعداد بازدید:616 
کلید واژه ها:
انقلاب اسلامی , تاریخچه عزداری , عزاداری امام حسین , کتاب هیئت , معرفی کتاب 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
برگزاری نمایشگاه پوستر
نامه رسان
 • 1397/9/13 سه‌شنبه نامه رسان
  کتاب نامه رسان،‌ خاطرات یک پستچی در قالب داستان در دوارن اسارت است. دوران اسارت وی سراسر تلخی و زخم نیست، فراز و فرود دارد، جریان زندگی است.
  کتابخانه دیجیتال
هیئت (ویژه عزاداران)
 • 1397/8/2 چهارشنبه هیئت (ویژه عزاداران)
  کتاب «هیئت»، اثری است خلاصه و در عین حال بسیار جامع که به تمامی سوال ها در خصوص آسیب ها و شبهات مربوط به عزاداری اهل بیت (علیهم السلام) پاسخ داده است
شب شعر انقلاب شکوهمند اسلامی
نامه رسان
 • 1396/8/3 چهارشنبه نامه رسان
  کتاب نامه رسان،‌ خاطرات یک پستچی در قالب داستان در دوارن اسارت است. دوران اسارت وی سراسر تلخی و زخم نیست، فراز و فرود دارد، جریان زندگی است.
  انقلاب اسلامی
نظرات
ارتباط با ما
نشانی:مشهد مقدس حرم مطهر امام رضا علیه السلام صحن جامع رضوی ایوان غربی
تلفن:32214421
فکس:32212008
ایمیل:Razavi.aqr.ir