کتابخانه

سایت فرهنـگی تبلیـغی حـرم مطهـر رضـوی

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 242162832
  تعداد بازدید این صفحه: 246573
  در امروز: 29012

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
 
يكشنبه 5/6/1396

 اطلس حرم مطهر رضوی

کتاب «اطلس حرم مطهر رضوی» به همت اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی تهیه و ارائه شده است. هدف از تدوین این کتاب آشنایی عموم مردم با تاریخ و اماکن حرم مطهر امام رضا بوده است. نثر آن ساده و روان همراه با نقشه و تصاویر مناسب است.  
حرم مطهر امام رضا (ع) که در طول دوازده قرن پیشینه تاریخی خود از بنایی کوچک به مجموعه‌ای بزرگ و باشکوه تبدیل شده، در واقع آیینه ‌ای تمام‌ نماست که می ‌توان تصویر کاملی از سیر تحول و تطور هنر ایرانی و اسلامی را در آن به تماشا نشست.
از این رو، تلاش برای شناخت هر چه بیشتر حرم مطهر، زمینه ساز آشنایی با تاریخ هنر اصیل این سرزمین به شمار می آید. همچنین آشنایی با جغرافیای تاریخی این بارگاه منور به زائران کمک می ‌کند تا برای استفاده هر چه بیشتر از لحظه‌های حضور خود برنامه‌ریزی کرده و از فرصت ناب زیارت بهره بیشتری به دست آورند.
 اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی جهت نیل به این اهداف کتاب «اطلس حرم مطهر رضوی» تهیه و ارائه کرده است. این کتاب برای آشنایی عموم مردم با تاریخ و اماکن حرم مطهر امام رضا (ع) مفید و مناسب است.
 
 

 مطالب آن با نثری ساده و روان تدوین شده و در قالب پنج محور به معرفی 1- برخی از اماکن مقدس مهم جهان اسلام 2- هجرت امام رضا (ع)، مسیر هجرت و وقایع و رخدادهای مهم آن، 3- مشهدالرضا و سیر تحولات آن، 4- پیشینه تاریخی حرم مطهر رضوی از ابتدای شکل‌گیری تا دوره پهلوی و 5- بخش ‌های مختلف حرم مطهر رضوی از جمله روضه منوره، رواق ها، صحن ‌ها، بست ها، مساجد حرم مطهر رضوی، مدارس و مراکز علمی، نمادهای حرم مطهر، خدمات رفاهی و ... می پردازد.
در بخشی که به عنوان پیوست در انتهای کتاب آمده، برخی از اماکن مهم مذهبی و تفریحی در مشهد از جمله خواجه اباصلت، خواجه مراد، میامی و ... معرفی شده است.
این کتاب در 246 صفحه با قطع رحلی همراه با نقشه و تصاویر متنوع و مناسب بر اساس مستندات موجود تهیه و توسط انتشارات آستان قدس رضوی به چاپ رسیده است.
 
 
  
تعداد بازدید:543 
کلید واژه ها:
امام رضا , خواجه مراد , خواجه اباصلت , مشهدالرضا , معرفی کتاب , کتاب اطلس , اماکن حرم مطهر 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
رسم دعبل
مناجات با معبود
حاج آقا حسین مَلِک
نامه رسان
 • 1397/9/13 سه‌شنبه نامه رسان
  کتاب نامه رسان،‌ خاطرات یک پستچی در قالب داستان در دوارن اسارت است. دوران اسارت وی سراسر تلخی و زخم نیست، فراز و فرود دارد، جریان زندگی است.
  کتابخانه دیجیتال
نام من رضاست
نظرات
ارتباط با ما
نشانی:مشهد مقدس حرم مطهر امام رضا علیه السلام صحن جامع رضوی ایوان غربی
تلفن:32214421
فکس:32212008
ایمیل:Razavi.aqr.ir