سفارش مهم

داستان اطاعت از خداوند راز سعادت انسان هاست  


کبوتر پیری را می‌شناسم که لانه‌اش گوشۀ یک انباری در شهر مدینه است. خیلی اهل پرواز و گشت‌وگذار نیست و تنها زندگی می‌کند، اما گاهی حرف‌های جالبی می‌زند! 
یک روز می‌گفت: وقتی کسی وسیله‌ای را می‌سازد، خودش بهتر از هر شخص دیگری آن را  می‌شناسد و روش استفادۀ درست از آن را می‌داند، به همین خاطر هرکس بخواهد از آن وسیله بهتر و بیشتر استفاده کند باید به دستورات سازنده‌اش به خوبی توجّه کند! 
من که معمولاً در این جلسات ساکت نمی‌نشینم، سینه‌ام را جلو انداختم، چند قدم راه رفتم و گفتم: 
احسنت! این حرف حتی دربارۀ انسان‌ها هم درست است. شما می‌دانید که من چند سال است در خانۀ امام رضا (علیه السلام) زندگی می‌کنم. ایشان انسان را به عنوان یکی از پیچیده‌ترین و مهم‌ترین مخلوقات خدا می‌داند و معتقد است خدایی که این انسان را آفریده، بهتر از همه او را می‌شناسد. برای همین، انسان اگر بخواهد موفّق باشد، باید به دستورات سازنده‌اش توجّه کند! 
من بارها دیده‌ام که امام رضا (علیه السلام) نه تنها خودش خیلی مراقب است که کاملاً طبق آنچه خداوند فرموده رفتار کند، بلکه همیشه این نکته را به یارانش هم سفارش می‌کند! 
صدای بغبغو در لانه کبوتر پیر پیچید و همه علاقه خود را برای شنیدن نشان دادند. 
من با نوکم پرهایم را مرتب کردم و گفتم: 
عبدالعظیم از شیعیانی است که در مدینه زندگی نمی کند.هفته پیش دیدم امام هشتم در نامه ای برایش نوشت: 
(ای عبدالعظیم!سلام مرا به دوستانم برسان و به آنان بگو شیطان را از خود دور کنند و به دستورات پروردگار عمل کنند.آنها را به راستگویی و امانتداری سفارش کن.بگو با هم مهربان باشند و به دیدار یکدیگر بروند. ) 
بار آخرش همین هفتۀ گذشته بود که این سفارش را در نامه‌ای به یکی از دوستانش به نام (عبدالعظیم) نوشت که اگر بخواهید آن را برایتان می‌گویم! 
صدای بغ بغو در لانۀ کبوترِ پیر پیچید و همه علاقۀ خود را برای شنیدن نشان دادند. 
من پرهایم را با نوکم مرتّب کردم و گفتم: 
عبدالعظیم از شیعیانی است که در مدینه زندگی نمی‌کند. هفتۀ پیش دیدم امام هشتم در نامه‌ای برایش نوشت: 
«ای عبدالعظیم! سلام مرا به دوستانم برسان و به آنان بگو شیطان را از خود دور کنند و به دستورات پروردگار عمل کنند. آنها را به راستگویی و امانتداری سفارش کن. بگو با هم مهربان باشند و به دیدار یکدیگر بروند.» 
طــاعــــت از خـــداونــد            رمــــز سعــادت مـــاست 
سـفـــارشـــــات خــــــدا             راه هـــــدایت مـــــاست  

1397/4/30 شنبه 
بازدید:126

  دانلود صوت : دانلود صوت سفارش-مهم.mp34.75 MB 
 
امتیاز دهی
 
 

 
page loader لطفا منتظر بمانید ...