یک شال مشکی

داستان صوتی کودکانه یک شال مشکی به مناسبت ماه محرم و عزاداری برای امام حسین  

علیرضا با پدر و مادرش به سمت حسینه ی محله شان می رفتند . فضای کوچه تغییر زیادی کرده بود . میان بچه های کوچه ، جنب و جوش زیادی دیده می شد . قیافه ی کوچه ، شهر و مسجد محله کلی تغییر کرده بود . همه جا سیاه پوش شده بود ، چون ماه محرم آمده بود و همه خودشان را برای شرکت در مراسم عزاداری امام حسین "ع" آماده می کردند .
 


هر کسی سعی می کرد به اندازه ای که می تواند ، در بهتر برگزار شدن این برنامه ها کمک کند . گروهی وسایل پذیرایی از عزاداران را آماده می کردند ، گروهی به نظافت مسجد و حسینیه کمک می پرداختند و بالاخره ، هر کدام از بچه ها دوست داشتند در کارها شریک باشند . علیرضا با مامان و بابا به حسینیه محل رسیدند ، علیرضا چند تا از دوستانش رو هم دید که در آماده سازی حسینیه کمک می کردند و روحانی محله شان آن ها را راهنمایی می کرد . پدر علیرضا از روحانی محله خواهش کرد درباره واقعه ی کربلا برای علیرضا و دوستانش توضیح بده تا با شخصیت امام حسین لیه السلام بهتر آشنا شوند .
 

روحانی محله رو به بچه ها کرد و گفت : عزیزان من ! محرم ماه عزاداری برای امام حسین علیه السلام امام سوم ماست . یزید خلیفه زمان امام حسین علیه السلام بود و به مردم ظلم می کرد و در مقابل امام حسین علیه السلام همیشه مردم را به کارهای خوب دعوت می کردند و به مردم می گفتند : از آدم هایی که ظالم هستند ، دوری کنید . در همین زمان از کوفه نامه های زیادی برای امام حسین "ع" رسید . نامه هایی که مردم آن جا از امام دعوت کرده بودند که آن جا برود تا مردم او را یاری کنند . برای همین امام حسین علیه السلام به سمت آن ها حرکت کرد .
ولی وقتی به سرزمین کربلا رسید ، به جای این که مردم به استقبالشان بروند سربازان دشمن به سمت آن ها آمدند تا با آن ها بجنگند . امام حسین "علیه السلام " و یارانشان چند روزی آن جا بودند و دشمن هم آب را به روی آن ها قطع کرده بود و همه تشنه بودند . یک شب امام حسین علیه السلام به یارانشان گفتند که دشمن با من کار دارد شما می توانید بروید . ولی همه یارانشان گفتند ما با تو هستیم روز بعد که روز عاشورا بود جنگ تمام شد و امام حسین علیه السلام با دشمن جنگیدند و به شهادت رسیدند .
  

1397/6/21 چهارشنبه 
بازدید:816

  دانلود صوت : دانلود صوت شال مشکي.mp35.2 MB 
 
امتیاز دهی
 
 

 
page loader لطفا منتظر بمانید ...