آرشیو کل اخبار

حجت الاسلام مهدی مسائلی، نویسنده پرکار حوزه وحدت اسلامی، کتاب جدید خود را اینگونه معرفی کرده است: «تبیین قوانین و محدودیت های تبری». نویسنده در مقدمه این کتاب چنین می نویسد: «تبری از دشمنان دین در کنار تولی با دوستان خدا، از ارکان دین و از نشانه های ایمان واقعی به حساب می آید. همین خصوصیت باعث شده است که شیعیان در هر زمان و هر موقعیتی، روحیه ظلم ستیزی و طاغوت گریزی داشته باشند ... با این همه، متاسفانه عده ای از شیعیان با تفسیری خاص از تبری، نه تنها آن را به محدوده گفتار منحصر ساخته اند، بلکه آن را معادل دشنام و لعن و توهین به مقدسات اهل سنت قرار داده اند... متاسفانه گسترش اینگونه نگاه ها به تبری باعث شده است تا این واژه در فرهنگ عامه امروز با واژگانی همچون فحش، لعن، توهین و ... برابری کند و شخص تبری کننده نیز فردی فحاش و گزافه گو شناخته شود.»
نویسنده با دغدغه تبیین قوانین و محدودیت های تبری به نگارش کتابی دست زده که علیرغم اهمیت بسیار موضوع آن، پیش از این نمونه ای نداشته است.
مولف در این کتاب به چیستی و چرایی تبری و مراحل آن پرداخته است. این مراحل شامل البغض فی الله، تبری در گفتار و تبری در عمل است. مسئله «لعن»، «سب»، «زیارت عاشورا» و احادیثی که در باب تبری وارد شده است از جمله مباحثی است که در این کتاب به آن ها پرداخته می شود.
این کتاب توسط «نشر آرما» منتشر شده است

1393/10/13 شنبه 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
تمام حقوق این پایگاه متعلق به معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی می باشد

RAZAVI.AQR.IR