در ادامه سلسله نشست های «بزم اندیشه»؛
«سبک زندگی غربی؛ سبک زندگی اسلامی» در مشهد تبیین می‌شود

نشست «بزم اندیشه» این هفته میزبان معاون طرح و برنامه شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد سابق دانشگاه منچستر انگلستان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، در ادامه سلسله نشست‌های «بزم اندیشه» که با حضور فعالان و نخبگان فرهنگی مشهد تدارک دیده شده است، دکتر فرشته روح‌افزا با موضوع «سبک زندگی غربی؛ سبک زندگی اسلامی» سخنرانی می‌کند.

به گفته کارشناسان، باورها و ارزش‌های موجود در هر جامعه، نوع پوشش، خانه‌سازی و به‌طور کلی سبک زندگی را در هر جامعه نشان می‌دهد، اما هم‌اکنون فرهنگ بیگانه غربی در حال تغییر ذائقه مردم در جوامع مختلف است و تلاش دارد با الگوسازی در پوشش، آرایش، مسکن و معماری، مصرف‌گرایی، سبک ازدواج و آموزش، فرهنگ اسلامی و ایرانی را تحت تأثیر خود قرار داده است، بنابراین باید با توجه به شرایط و مقتضیات زمان، الگویی از منابع فرهنگ غنی اسلامی و دینی استنباط و استخراج کرد و برای عموم افراد جامعه به ویژه اقشار تأثیرگذار جامعه تبیین نمود، از این رو نشست بزم اندیشه این هفته به موضوع «سبک زندگی غربی؛ سبک زندگی اسلامی» می پردازد.

یادآور میشود؛ این نشست 21 خرداد از ساعت 17 الی 19 درسالن اجتماعات موسسه جوانان آستان قدس رضوی واقع در خیابان شهید چمران، گلستان غربی، پلاک 90 برگزار می شود.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ