سایت فرهنـگی تبلیـغی حـرم مطهـر رضـوی

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 246002849
  تعداد بازدید این صفحه: 1465985
  در امروز: 73069

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
يكشنبه 7/5/1397

 آهنگران جبهه های سوریه

حامد بافنده با اسم مستعارِ علیرضا امینی عازم سوریه شده و به آهنگران جبهه های سوریه معروف بود

اعزام نیروی ایران به جبهه مقاومت که شروع شد آروزی بزرگش این بود جزء نیروهای اعزامی باشد، اما  سربازی نرفته بود و نمی توانست برای اعزام اقدام کند، همین شد که  با مشخصات جعلی سه ماه در دوره های آموزشی یزد شرکت کرد سپس به تهران رفت و با بچه های تیپ فاطمیون و زینبیون آشنا شد، این آشنایی او را به هدفش نزدیک می کرد، تا اینکه درتاریخ 17 فروردین 95 با مشخصات اتباع افغانستان از تهران به سوریه اعزام شد.
*
حامد که در سن سه سالگی پدر خود را از دست داده بود هر روز قوی بودن را تمرین می کرد و برای گذر از سختی های زندگی همیشه و همه جا و در تمام کارهایش به حضرت رقیه علیها السلام متوسل می شد، او در همان روزهای نوجوانی و جوانی عاشق و دلبسته ی اهل بیت بود در راه خدمت به آنها کم نمی گذاشت، از 15 سالگی در هیئت های مذهبی مداحی می کرد، رایگان و بدون هیچ چشمداشتی.شاید همین دلدادگی و ارادت بود که موجب شد او برای شهادت انتخاب شود.
*
حامد 20 سال داشت که ازدواج کرد. یک ازدواج عاشقانه. حامد 18 ساله در یکی از فروشگاه های مشهد به حرفه فروشندگی مشغول بود و خانواده همسرش به دلیل رفتار خوش این مرد جوان هر بار که از رفسنجان به مشهد می آمدند از مغازه او خرید می کردند؛ یک بار که به رفسنجان رفتند با او تماس گرفته و او را به خانه شان دعوت کردند و او هم  در همان مسافرت و مهمانی دل به همسری سپرد که قصد داشت او را در راه رسیدن به آرزوهایش یاری کند.
*
خوبی های حامد زبان زد بود، از صبوری تا اخلاق خوش، از مهربانی تا بخشندگی. او عادت نداشت مشکلاتش را با کسی در میان بگذارد، زندگی هم سخت پیش می‌رفت به همین خاطر داماد جوان همیشه به همسرش می گفت:«من تو را با دست خالی به عقد خود درآوردم پس دوست دارم خوشبخت شوی» و نهایت تلاشش را برای خوشبختی عروس خانه به کار می بست. عروس خانه در کنارِ حامد خوشبخت بود، خوشبختی که بعد رفتنِ او جاوادنه شد، همسر شهید می گوید:« شهید بافنده همیشه می گفت زن و فرزندم فدای یک تار موی حضرت زینب علیه السلام خون می دهیم خشت نمی دهیم این سخن همیشگی حامد بود »
*
حامد بافنده که با اسم مستعارِ علیرضا امینی عازم سوریه شده و به آهنگران جبهه های سوریه معروف بود در سوم اردیبهشت ماه 1396 توسط تروریست های تکفیری در سن 30 سالگی در منطقه (ریف حماء) بر اثر انفجار مین به شهادت رسید. همسر شهید که هنوز هم رفتن او را باور ندارد می گوید:« سرقبر حامد که می‌روم نمی گویم حامد سلام می گویم حامد بی وفا سلام یعنی هنوز هم با او قهرم می گویم چرا من و دخترش را تنها گذاشت» حامد در اوج جوانی از جانش گذشت تا هیچ متجاوزی جرات گردن کشی در برابر اهل بیت علیهم السلام نداشته باشد.

فاطمه دولتی
 
 
کلید واژه ها:
فاطمیون , سوریه , حامد بافنده , ازدواج , آهنگران , شهید  

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
ارسال نظر
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir 
 
 
دخترانه (پژوهشی در دنیای دختران)
 • 1397/5/3 چهارشنبه دخترانه (پژوهشی در دنیای دختران)
  در این نوشتار سعی بر آن است تا با توجه به ویژگی های جسمی و روحی دختران، برخی از مشکلات آنان در زمینه های مختلف اخلاقی و اجتماعی با استناد به تعالیم اسلامی، بررسی شده است.
اولین شهید مدافع حرم شهرستان سنقر
 • 1397/5/3 چهارشنبه اولین شهید مدافع حرم شهرستان سنقر
  شهید ابوذر امجدیان متولد سال 1365 شهرستان سنقر استان کرمانشاه است.پدرش می گوید: تابستان ها وقتی از مدرسه تعطیل می شد توی کار کشاورزی، به من و…
یک منتظر واقعی
 • 1397/4/25 دوشنبه یک منتظر واقعی
  چند روزی بود که کمر درد امانش را بریده بود.دیگر توان نداشت به تنهایی مدرسه را نظافت کند. مدیر او را سرزنش می کرد. سرایدر در برابر...
شهید جواد محمدی
 • 1397/4/17 يكشنبه شهید جواد محمدی
  از همان روز اول زندگی با همسرش قرار گذاشتند هر قدمی که بر می دارند به خدا نزدیک تر شوند. همین هم شد که از...
محرمانه، مستقیم!