سایت فرهنـگی تبلیـغی حـرم مطهـر رضـوی

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 245899535
  تعداد بازدید این صفحه: 1464584
  در امروز: 71747

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
پنجشنبه 21/4/1397

 عفاف و حجاب؛ دو بال پرواز

می ایستی جلوی آینه، به خودت نگاه می کنی، بدون هیچ تعارفی نگاهت را به جز ء جزء صورتت می اندازی و از زیبایی خودت لذت می بری. حتی اگر ...

می ایستی جلوی آینه، به خودت نگاه می کنی، بدون هیچ تعارفی نگاهت را به جز ء جزء صورتت می اندازی و از زیبایی خودت لذت می بری. حتی اگر چاق باشی، حتی اگر به نظر دوستانت دراز ترین دماغ دنیا را داشته باشی، حتی اگرخال گوشتی و مو وز  و پوست تیره ات مورد پسند بعضی ها نباشد خود خوب می دانی که تو یک دختر زیبایی. دخترها هر چه که باشند، با هر قد و قامت و ظاهری زیبا هستند، می دانی من همیشه فکر می-کنم زیبایی دخترها نه در اندام و چهره و تیپشان بلکه در چشم ها و قلبشان نهفته است.در این که قلبشان پاک است و نگاهشان معصوم.
دخترها دنیا را سفید وصورتی می بینند، از دیدن گلها به وجد می آیند، زیبایی را دوست دارند و از بوی خوش عطر مست می شوند، روحیه زیباپسندی دخترها آن ها را شیرین می کند.ولی دخترها در کنارِ این روحیه لطیف و عزیز کار مهمتری انجام می دهند، آن ها با پوششی که انتخاب کرده اند اجازه نمی دهند هیچ نامحرمی از زیبایی های چهره و اندام و قلبشان استفاده کند و روح مهربانشان را خدشه دار کند.در دنیای امروز، این کار آسانی نیست.
تو ای دختر چادری.می دانم حالت را... می دانم گاهی دلت می خواهد قرمز جیغ به تن کنی، موهایت را به دست باد بسپاری و ناخن های زیبایت را با لاکی نارنجی زیباتر کنی. اما همین که جلوی آینه می ایستی همین که خودت را نگاه می کنی، همین که به چشم های نامحرمی که بیرون از خانه دنبالت می افتند فکر می کنی عقب می کشی. همین است زیبایی قلب تو. همین که بلدی از خودت، از زیبایی ات و از همه ی دخترانه هایی که مخصوص توست مراقبت کنی.
می دانم این روزها عفیف بودن کار آسانی نیست، با حجاب بودن حتی از آن هم سخت تر است. هر کار که می کنی نقدت می کنند:« دلت باید پاک باشه، چادر چیه؟ حجاب چیه؟» شاید شیطان توی سرت زمزمه کند حرف هایشان را، اما از من می شنویی گوشت را برای این حرف ها در و دروازه کن. اگر حجاب خوب نبود و فقط قلب پاک می توانست ضامن آرامش و خوشبختی تو باشد دختری مانند حضرت معصومه علیها السلام انتخابش نمی کرد، حضرت زهرا علیها السلام به آن توصیه نمی کرد. اگرچادر ارزشی نداشت وقتی روی سر می انداختی لبخند پدر عمیق تر نمی شد، حس آزادی و پروازت اوج نمی گرفت.
در کنار قلبی عفیف و بلوری حجاب هم لازم است. ما روی وسایل برقی که توی خانه می گذاریم هم روکش می اندازیم مگر می شود روح و جسم و جانمان، همان ها که گوهرهای گرانبهایمان هستند را رها کنیم به حال خودش؟
این روزها که حرف عفاف و حجاب است، به خودت ببال. به چادر روی سرت، به روسری که موهایت را می پوشاند، به مانتو و لباسی که در انتخابش وسواس داری که نکند زیبایی هایت را به نمایش بگذارد. به خودت ببال و به وجود دختری مانند خودت در دنیا افتخار کن، تو با انتخابت اگر هیچ چیز نداشته باشی، لبخند خدا را داری... و آن به هفت آسمان می ارزد.
فاطمه دولتی

 
 
 
کلید واژه ها:
حجاب , عفاف , عفیف , دختر , پوشش  

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
ارسال نظر
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir 
 
 
در گوشی های خواهر برادری (رودربایستی رو بزار کنار)
بانوی قم
 • 1397/4/23 شنبه بانوی قم
  سال 173 هجری بود که چشم هایش را به دنیا باز کرد. نام مادر را «خیزران»، یا «نجمه» گفته اند که بانویی لایق و پاک و با ایمان بود و...
گوهر عفاف
 • 1397/4/22 جمعه گوهر عفاف
  این کتاب پژوهشی درباره حجاب می باشد.
حجاب ازنوع مردانه
 • 1397/4/21 پنجشنبه حجاب ازنوع مردانه
  مرد بودن مجوز خوبی برای تن کردن هر لباسی نیست. مرد باش و این مردانگی را با پوششت نشان بده.
شهید جواد محمدی
 • 1397/4/17 يكشنبه شهید جواد محمدی
  از همان روز اول زندگی با همسرش قرار گذاشتند هر قدمی که بر می دارند به خدا نزدیک تر شوند. همین هم شد که از...