.
.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 242163328
  تعداد بازدید این صفحه: 3340035
  در امروز: 29508

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
شنبه 24/9/1397

 ره نمای طریق

سؤالات این کتاب از مسائل مبتلا به زندگی مردم است و پاسخ به آنها از استنادات قرآنی-حدیثی برخوردار است.

مشخصات کتاب

عنوان: ره نمای طریق

نویسنده: محمدعلی جاودان

ناشر: مؤسسه ایمان ماندگار

چاپ اول: بهار 1394

«ره نمای طریق» حاوی 580 سؤال از محضر آیت الله جاودان در موضوعات گوناگون و پاسخ های عالمانه ایشان به این سؤالات است که در 560 صفحه تنظیم شده است. سؤالات پرسیده شده، سؤالاتی است که مردم و به خصوص جوانان از طریق پایگاه اینترنتی استاد، از ایشان پرسیده اند. جمعی از محققان و شاگردان ایشان، از میان سؤالات متعدّد، بعضی را انتخاب و بعد از تصحیح و تحقیق، آن را در این مجموعه گردآوری کردند.

این کتاب در 13 بخش تنظیم شده است که بخش اول آن با زندگی نامه استاد شروع می شود. عناوین سایر بخش ها به ترتیب عبارتند از: پرسش های اخلاقی، پرسش های عبادی، مشاوره های تحصیلی، مشاوره های مطالعه، پرسش های اعتقادی، پرسش های قرآنی، پرسش های تاریخی، پرسش های مربوط به ازدواج، پرسش های مربوط به مسائل خانواده، پرسش های روایی، پرسش های مربوط به مسائل فرهنگی و توصیه های معظّم له.

کتاب فوق در عین روان بودن، از استنادات قرآنی-حدیثی برخوردار است و تطبیق جواب ها با آیات و روایات توسط محققان و شاگردان آیت الله جاودان انجام شده است. سؤالات، مشتمل بر مسائل مبتلا به زندگی مردم است و به خوبی به پرسش هایی که آحاد مردم به ویژه جوانانِ امروز درگیر آن هستند پاسخ داده است. همچنین به دلیل تنوّع در پرسش های مطرح شده و وجود موضوعات مختلف، خواندن آن مانع خستگی ذهنی می شود.

نکته دیگری که موجب برجستگی کتاب شده، تقریظ آیت الله خامنه‌ای است. ایشان آن را مشتمل بر «مطالبِ سودمندِ بسیاری» دیده‌اند که دانستن آن برای جوانان «لازم یا راهگشا» است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

اوّلاً، فقط خدا را بندگی کنید و ثانیاً، جز بندگی کاری نکنید و فقط بندگی کنید؛ بنابراین ما هر کار دیگری کنیم خلاف هدف خلقت است. امّا مقصود این سخن آن نیست که نخورید و نیاشامید و نخوابید و همه‌اش نماز بخوانید، بلکه مقصود این است که همه کارهایتان رنگ عبودیت بگیرد و برای خدا باشد و قصد قربت داشته باشید. اگر این را بفهمیم و آن طور که باید عمل کنیم، خلقت ما به هدف خودش رسیده است.

بازدید: 161
کلید واژه ها:
معرفی کتاب , خانواده , هدف زندگی 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
زبان مادر
ارتباط با خانواده همسر
 ایرانیان و حضرت معصومه (سلام الله علیها)
مهرنامه دختران
محرمانه با مادران
ارسال نظر
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir