.
.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 246066253
  تعداد بازدید این صفحه: 3400304
  در امروز: 32679

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
چهارشنبه 7/9/1397

 این جا آرامم!

اینجا در جمهوری محبت شما همگان برادرند.

نمی دانم چطور می شود از شما نوشت؟ وقتی خودم را آن قدر گمشده میان انبوه جمعیتی که گرداگرد ضریحی که نماد جاودانگی است، حلقه زده اند، باز می یابم، بی اختیار دست و پایم را گم می کنم. خودم را آن قدر ناچیز حس می کنم، آن طور که لیاقت درد دل کردن هم ندارم. با شمایی که بزرگی ات از بزرگی تمام هستی فراتر است.

اما مهربانی شما مجابم می کند.

کم کم زبان دلم باز می شود ولی تا چند لحظه پیش مثل گنگ های مادرزاد هیچ چیز نمی توانست بگوید. حالا شروع می کند، از زمین و زمان حرف دارد که بگوید برای شما، شمایی که سرت شلوغ است، اما سالیان سال است گاه و بی گاه به حرف های دل این زائرت گوش می دهی، بی آنکه خسته شوی، بی آن که نشنوی یا بی‌اعتنا باشی.

گاهی وقت ها از خودم آن قدر خسته می شوم که تحمل وجود داشتنم برایم امکان پذیر نیست. به کوه و بیابان می زنم، دیوانگی می کنم، همه کارهایم را فراموش می کنم اما بالاخره برمی گردم به شما پناهنده می شوم. می‌آیم، گوشه ای از صحن می نشینم، به گنبد طلایی زل می زنم و به گلدسته ها خیره می شوم، اشک می ریزم، زار می زنم، حرف می زنم. درد دل می کنم، از خستگی هایم می گویم و می گویم و می گویم از همه چیز، از چیزی که بدم می آید، از چیزی که خوشم می آید و ... شما آرام گوش می کنی و ای بسا که دلداری ام می‌دهی. سبک می شوم، نگاهم روشن می شود و به خانه بر می گردم. تنها شمایید که می توانم همه ی چیزها را برایش بگویم، بی آن که خجالت بکشم، شرم کنم یا ترس داشته باشم.

یادتان هست آن شب، ناگهان دلم هوایی شد، دلتنگم کرد، آن قدر فشار داد که نفسم به شماره افتاد و سراسیمه به دیدارتان آمدم و گوشه ای نشستم. آن قدر غرق حرف زدن شدم که گذشت زمان مرا فراموش کرد. آن شب حس می کردم تمام وجودم پُر از شماست.

حالا هم که این جا نشسته ام، این گوشه، باز هم همان حال را دارم، دلم همان طور گرفته است، اشک هایم سرازیر شده اند. از اینجا که بیرون بروم، جز غم غربت چیز دیگری گریبانم را نمی گیرد ولی این جا آرامم. خودم این جا نشسته ام ولی دلم پر کشیده، بالا رفته، مثل کبوترانت که دور گنبدت چرخ می زنند. بیرون از حرم که باشی، تمام مردم را می بینی که همه درگیرخودشان هستند و همیشه در برخورد با یکدیگر، مهم تر از خودشان چیز دیگری نیست.

وقتی این جایی، هیچ کس به فکر خودش نیست، همه خود را از یاد می برند. تمام دل ها به سمت شما گردن می کشند. اینجا در جمهوری محبت شما، همگان برادرند.

علی جعفری

مهاجر افغانستانی

بازدید: 496
کلید واژه ها:
امام رضا , دلنوشته , گنبد طلایی 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
آنچه برای انسان می ماند!!!
 ایرانیان و حضرت معصومه (سلام الله علیها)
سه کار که باعث غضب خداوند می شود
نیش زبان بدتر از از زخم سرنیزه است
نماز اول وقت امام رضا علیه السلام
ارسال نظر
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir