.
.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 242161465
  تعداد بازدید این صفحه: 3340008
  در امروز: 27645

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
سه‌شنبه 7/6/1396

 فرودگاه فرشتگان

بیمه عمر، بیمه درمان، بیمه حوادث، بیمه تکمیلی و ده‌ها بیمه دیگر... دیگر نگرانی‌هایم درباره فرزندانم را برطرف نمی‌کند!
مشخات کتاب
نام کتاب : فرودگاه فرشتگان (مجموعه 2 جلدی)
موضوع : مهارت های پایبندی به نماز در فرزندان
نویسنده : اصغر آیتی
ناشر : قبسات
نوبت چاپ : اول

 
 
معرفی کتاب :
"بیمه عمر، بیمه درمان، بیمه حوادث، بیمه تکمیلی و ده‌ها بیمه دیگر... ولی این‌ها نگرانی‌هایم درباره فرزندانم را برطرف نمی‌کند!
من نگران بیماری‌های مدرن هستم؛ نگران دوست‌های ناباب و دوستی‌های فسادانگیز هستم؛ نگران بی‌دینی و بی‌نمازی او هستم.
ای کاش برای فکر و آینده فرزندان و خطرات پیش‌روی آن‌ها نیز بیمه‌ای بود! ای کاش برای پایبندی آن‌ها به دین و نماز نیز چاره‌اندیشی می‌شد! ای کاش! به آن اندازه که برای دنیای امروزی، تدبیر و چاره‌اندیشی می‌شد، برای دنیای دیگر نیز... "
 
متن بالای قسمتی از کتاب فرودگاه فرشتگان است که مطالعه می کنید . عصر حاضر با تمام جاذبه ها و زیبایی هایی که به همراه خود یدک می کشد، توانسته است انسان آسمانی را کاملا به خود مشغول کرده و او را زمینی کند و از توجه به آسمان و آسمانیان بازدارد.
این پدیده نه تنها بزرگترها را به طرف خود کشـیده و مجذوب کرده است، بلکه بلایی بر ســر خانوادۀ امروزی آورده است کـــه آنها تمام هم وغـــم خود را معطوف به تأمین معـــاش و زندگی دنیوی خود و خانواده قرار داده اند و از توجه به ســـرمایه های اصلی زندگی، یعنی فرزندان، به کلی غافل شـــده اند و وقتی ســـؤال شـود که برای فرزندان خود چه کرده اید، جواب می دهند: »کامپیوتر، موبایل، دوچرخه، موتور و... خریده ایم ، او را کلاس زبان، موسیقی و... فرستاده ایم .
غافل از اینکه نه تنها با این کارها وظیفۀ خود را در قبال آنها انجام نداده اند، بلکه معمولا با دستان خود، وسیلۀ انحراف و گمراهی و... فرزندانشان را فراهم آورده اند؛ چرا که راه درست استفاده کردن از اینگونه وسایل را ندانسته و به فرزندان خود نیز آموزش نداده اند.


از میان عوامل تربیت، یعنی خانواده، مدرسه، مسجد، رسانه و...، مهمترین و قویترین عامل خانواده است؛ از این رو لازم است پدر و مادر با مطالعه، شرکت در کلاس های تربیت فرزند (تربیت دینی)، مشـــاوره و... آیندۀ مطلوبی را برای فرزندان خود فراهم سازند.
مهمترین و بهترین عمل عبادی که قرآن و روایات بر آن تأ کید و به آن سفارش کرده و سعادت دنیوی و اخروی و نیز فردی و اجتماعی را در گرو پایبندی به آن معرفی کرده اند، نماز اســـت.
عالی ترین نیاز، نیاز به پرســـتش و نیاز به سعادت و کمال اســـت و نماز بهترین و کاملترین و زیباترین پاسخ به این نیاز است. ا گر والدین بتوانند فرزندان خود را به سمت نماز دعوت کرده و آنها را پایبند به آن کنند، گام بسیار مهمی در مسیر تربیت برداشته اند؛ چرا که نماز همۀ خوبی ها را به دنبال خود می آورد.
پس لازم است نماز، خانواده، اثرگذاری نماز در خانواده، مهارتهای پایبندی فرزندان به نماز و موانع اقامۀ نماز در خانواده را بشناسیم تا در تربیت صحیح و مطلوب فرزندانمان موفق شویم. مجموعۀ دو جلدی " فرودگاه فرشتگان " با توجه به این مطالب و دغدغه ها آماده شده است.
 
به خوب شــدن حداقلی فرزندان خـود ا کتفا نکنیم و آینده ای را افق دید قرار دهیم که در آن، فرزندانمان پیشـوای پرهیزکاران هستند و نه تنها خود اهل اقامۀ نماز شده اند، بلکه داعیۀ اقامۀ نماز و دعوت دیگران به ادای این فریضه را نیز در سر دارند

 
با مطالعۀ این کتاب، به مهارت‌های تربیت دینی نوجوان دست خواهید یافت.
بازدید: 1508
کلید واژه ها:
فرودگاه فرشتگان , پایبندی به نماز , بی دینی , بی نماز , معرفی کتاب , دینداری 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
زبان مادر
ارتباط با خانواده همسر
 ایرانیان و حضرت معصومه (سلام الله علیها)
ره نمای طریق
 • 1397/9/24 شنبه ره نمای طریق
  سؤالات این کتاب از مسائل مبتلا به زندگی مردم است و پاسخ به آنها از استنادات قرآنی-حدیثی برخوردار است.
  خانه کتاب
مهرنامه دختران
ارسال نظر
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir