.
.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 245736044
  تعداد بازدید این صفحه: 3395027
  در امروز: 11783

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
دوشنبه 12/11/1394

 مفهوم انتظار

انتظار فرج، یک مفهوم بسیار وسیع و گسترده اى است. انتظارِ فرج یعنى اینکه بشریت اگر مى بیند که طواغیتِ عالم، چپاولگرى می کنند و افسار گسیخته به حق انسانها تعدّى می کنند، نباید خیال کند که سرنوشت دنیا همین است.
انتظار فرج، یک مفهوم بسیار وسیع و گسترده اى است. انتظارِ فرج یعنى اینکه بشریت اگر مى بیند که طواغیتِ عالم، چپاولگرى می کنند و افسار گسیخته به حق انسانها تعدّى می کنند، نباید خیال کند که سرنوشت دنیا همین است. نباید تصور کند که بالاخره چاره اى نیست و بایستى به همین وضعیت تن داد؛ نه، بداند که این وضعیت یک وضعیت گذراست و آن چیزى که متعلق به این عالم و طبیعت این عالم است، عبارت است از استقرار حکومت عدل؛ و او خواهد آمد.
انتظار فرج و گشایش، در نهایتِ دورانى که ما در آن قرار داریم و بشریت دچار ستم ها و آزارهاست، یک مصداق از انتظار فرج است، انتظارِ فرج را افضل اعمال دانسته اند؛ معلوم مى شود انتظار، یک عمل است، بى عملى نیست. نباید اشتباه کرد، خیال کرد که انتظار، یعنى اینکه دست روى دست بگذاریم و منتظر بمانیم تا یک کارى بشود.
 انتظار، یک عمل است، یک آماده سازى است، یک تقویت انگیزه در دل و درون است، یک نشاط و تحرک و پویایی است در همة زمینه ها. انتظار یعنى قانع نشدن، قبول نکردنِ وضع موجودِ زندگى انسان و تلاش براى رسیدن به وضع مطلوب؛ که مسلّم است این وضعِ مطلوب با دستِ قدرتمند ولىّ خدا، حضرت حجة بن الحسن، مهدىِ صاحب زمان عجّل الله فرجه تحقق پیدا خواهد کرد.
انتظار، دستِ قاهرِ قدرتمندِ الهىِ ملکوتى است که باید بیاید و با کمک همین انسان ها سیطرة ظلم را از بین ببرد و حق را غالب کند و عدل را در زندگى مردم حاکم کند و پرچم توحید را بلند کند؛ انسانها را بندة واقعى خدا بکند. باید براى این کار آماده بود. تشکیل نظام جمهورى اسلامى یکی از مقدمات این حرکت عظیم تاریخى است. هر اقدامى در جهت استقرار عدالت، یک قدم به سمت آن هدف والاست. انتظار، معنایش این است. انتظار، حرکت است؛ انتظار، سکون نیست. انتظار، رها کردن و نشستن براى اینکه کار به خودىِ خود صورت بگیرد، نیست. انتظار، حرکت است. انتظار، آمادگى است. این آمادگى را باید در وجود خودمان، در محیط پیرامون خودمان حفظ کنیم.

منبع: کتاب انسان 250 ساله مقام معظم رهبری


بازدید: 1134
کلید واژه ها:
امام زمان , سیره سیاسی , سیره اجتماعی , زندگی سیاسی , زندگی اجتماعی , ائمه اطهار , انسان 250 ساله 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
نمی دانم چه خطابت کنم؟
حکومتی متکی به شمشیر!
چقدر امام زمان برات ارزش داره؟
راز مهم معرفت امام
قطعا امتحان می شوید
 • 1397/7/11 چهارشنبه قطعا امتحان می شوید
  نهمین فرزندت ای حسین، همان قائم بر حق، آشکار کننده دین و دادگستر است... اما پس از غیبت و سرگردانی به گونه ای که کسی جز مخلصان هم آغوش با روح يقين بر دین ثابت قدم نمی مانند.
  آخرین منجی
ارسال نظر
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir