مجله نورالهدی نوجوان
بحث روز
روز به روز بزرگ تر می شوید و این بزرگ شدن در کنار همه ی خوبی ها مسائلی را هم به همراه دارد، مسائلی که می توانید با کمی دقت و بصیرت و ...
1396/7/20 پنجشنبه
دوستی زیان بار

روز به روز بزرگ تر می شوید و این بزرگ شدن در کنار همه ی خوبی ها مسائلی را هم به همراه دارد، مسائلی که می توانید با کمی دقت و بصیرت و کمک گرفتن از خدا به راحتی از آن عبور کنید.همه ی دخترها روزی ازدواج می کند، همه ی پسرها روزی داماد می شوند و این میل زن به مرد و برعکس از زمان حضرت آدم وجود داشته است. اما بعضی وقت ها بعضی از آدم ها سعی می کنند تا زودتر از موعود مقرر و از راهی میانبر به خواسته خود برسند. حرف زدن با جنس مخالف جذابیت های خاص خود را به همراه دارد.درست حدس زده اید، منظور من دوستی جنس مخالف است، دوستی هایی که شاید این روزها عادی به نظر برسد و حتی رسانه هم آن را امری طبیعی می داند.اما واقعا دوستی دختر و پسر پیش از ازدواج عادی و طبیعی است؟ من در مورد علل به وجود آمدن این رابطه ها حرف نمی زنم، تمام حرف من امروز با دخترهای ایرانیست، آن ها که روحی به سفیدی بلور دارند و قلبی به لطافت ابریشم.می خواهم بگویم دوستی های پیش از ازدواج آنقدر زیان دارد که انسان تصمم بگیرد هیچوقت به آن نزدیک نشود، می خواهم بگویم شاید خیلی ها این روزها ژست روشنفکری بگیرند و این دوستی ها را برای رسیدن به تفاهم و شخص ایده آل برای ازدواج مناسب بدانند اما دین ما که کامل ترین دین است به شدت با چنین رابطه ای مخالف است و از همه مهمتر در دوستی دختر و پسر بیشترین آسیب نصیب دختر است.می دانی چرا؟!
دختر مهربان است، زود دل می بندد، عمیق دل می بندد برعکس پسرها که خیلی زود با مسائل کنار می آیند و منطقی رفتار می کنند، زن با قلبش زندگی می کند.حالا اگر این دوستی بهم بخورد زن می ماند و یک قلب شکسته!
عفاف یک دختر مهمترین دارایی اوست، عفاف یعنی روحی پاک و دست نخورده.حالا فکر کن یک دختر وارد رابطه ی دوستی شود مدت ها روحش را درگیر یک دوستی نامشروع کند، چه بر سر عفافش می آید؟! این دوستی چه به ازدواج منجر شود چه نه دختر تا همیشه عذاب وجدان از دست دادن عفافش را به دوش می کشد.
آبروی یک دختر آبروی خانواده اوست.دختر نازدانه پدر است. اگر پدر یک اخم کند دختر دنیا بر سرش آوار می شود.کدام پدر است که راضی به دوستی دخترش با مردی غریبه شود؟ اگر پدر از ماجرای دوستی دخترش با پسری باخبر شود چه بر سرش می آید؟آبروی دخترش برایش از جان بالا تر است.
دخترها دنبال آرامشند، دوست دارند روزشان را در در آرامش سر کنند و شبشان را بی دغدغه به صبح برسانند.اما دوستی با جنس مخالف یک دلهره ی دائمی برایشان به ارمغان می آورد.اگر ازدواج کنند تا پایان زندگی نگرانند که اگر دست به انتخابی اشتباه زده باشند خود مقصر هستند و اگر دوستی به ازدواج ختم نشود همراه دلهره ی این که ماجرای رابطه ی پنهانی شان آشکار شود همراهشان است.
احساس و عشق چشم عقل را کور می کند، رابطه که شروع شود دختر کر می شود، کور می شود.اگر ازدواج به دوستی منجر شود او می ماند و یک انتخاب غلط و نابجا و اگر دوستی به ازدواج ختم نشود شاید او موقعیت های خوب ازدواجش را از دست بدهد، فقط به خاطر اینکه می گویند:" دختر فلانی مدت ها با یه پسر حرف می زده"
شاید بگوید دوستی های امروزی مثل گذشته نیست، شاید بگوید امروزه در فضای مجازی و گروه های  مختلف می توان به طور ناشناس با نامحرم چت کرد و بدون هیچ دلهره ای، چون ماجرا تا همیشه پنهان باقی می ماند.اما به نظر شما چه چیزی در دنیا مهمتر از وجدانی راحت و سربلندی و آرامش است؟ من با دخترهای زیادی حرف زده ام، دخترهایی که پنهانی با پسری رابطه داشته اند، همه ی آنها یک حرف مشترک دارند:" شب که میشه فکر و خیال میاد سراغم، از روی بابام خجالت می کشم و بیشتر از همه از روی خدا، حتی خجالت می کشم حاجتی ازش بخوام، خودم خوب می دونم بنده ی خوبی نبودم" حال تصمیم با شماست، آرامش و عفاف و سربلندی و قلب پاکتان را با چه چیز معامله می کنید؟

فاطمه دولتی
 
بازدید:153

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط
ایستگاه آخر (مجموعه داستان)
 • 1396/10/27 چهارشنبه ایستگاه آخر (مجموعه داستان)
  این کتاب، در قالب داستان و با نثر محاوره ای به مسئله مدگرایی، فرار از خانه، کنکور، فرار مغزها، ازدواج، بیکاری و... پرداخته است.
یک زن و چند نقش
 • 1396/10/4 دوشنبه یک زن و چند نقش
  همیشه وقتی به ازدواج فکر می‌کرد می‌ترسید. می‌ترسید با بستن یک پیمان مقدس دیگر نتواند به آرزوهایش، به درسش، به علایقش برسد. همیشه فکر می‌کرد ازدواج یک قفس است که...
با خدا معامله کن
 • 1396/7/24 دوشنبه با خدا معامله کن
  رفته اند مهمانی، دلش می خواهد بلند شود و برود توی جمع بچه‌ ها. بچه‌ های فامیل خلاصه می شود در دو دختر و 7 پسر.دلش می خواهد برود بنشیند پای حرف هایشان اما چادرش را مرتب می کند و...
دختران مهتاب، پسران آفتاب
آثار خودنمايی دختران
 • 1396/6/25 شنبه آثار خودنمايی دختران
  جنس زن فطرتاً به آراستگی گرايش داشته و دوست دارد در معرض توجه ديگران باشد اما اين آراستگی وقتی به حالت افراط درمی آيد شكل خودنمايی به خود می گيرد ، در این مجال به آثار آن می پردازیم.
تعداد بازديد اين صفحه: 154