.
.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 235741636
  تعداد بازدید این صفحه: 3233663
  در امروز: 61599

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
سه‌شنبه 17/11/1396

 نقش و رسالت زن

مجموعه پنج جلدی نقش و رسالت زن شامل عناوین فرعی «عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی»، «الگوی زن»، «زن و خانواده»، «جایگاه و مسائل زنان در اسلام و تجدد» و «عرصه‌های حضور اجتماعی زن» است.
مشخصات کتاب
به كوشش: دكتر امیرحسین بانكی‌پور فرد
ناشر: انتشارات انقلاب اسلامی (وابسته به موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی)
موضوع كتاب: علوم انسانی
نوبت چاپ: اول
تاریخ چاپ: بهار ۱۳۹۳


مجموعه پنج جلدی نقش و رسالت زن توسط انتشارات انقلاب اسلامی با موضوعات زن، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی بر اساس سخنرانی‌ها و پيام‌هاى رهبرمعظم انقلاب درباره‌ی زنان، از آغاز پيروزى انقلاب اسلامى تا سال ۱۳۹۲ حتّی سخنانی که رسانه‌ای نشده است ـ مانند توصیه‌هایی که هنگام خواندن خطبه‌ی عقد به جوانان داشته‌اند ـ به چاپ رسیده است.
این کتاب‌ها به ترتیب با عناوین فرعی «عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی»، «الگوی زن»، «زن و خانواده»، «جایگاه و مسائل زنان در اسلام و تجدد» و «عرصه‌های حضور اجتماعی زن» منتشر شده است که به اختصار به سرفصل های هر کتاب اشاره می کنیم.
جلد اول: عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی
این کتاب شامل پنج فصل با عناوین عفّت و حیا، روابط زن و مرد، حجاب و پوشش، کشف حجاب و بی‌بندو‌باری و روش برخورد با بی‌بندو‌باری است.
جلد دوم: الگوی زن
 در این جلد مباحث ضرورت ارائه‌ی الگوی صحیح در حیات انسانی، فاطمه‌ی زهرا (س) الگوی جامع زن و حیات انسانی، حضرت فاطمه‌ی زهرا (س) و عرصه‌ی خانوادگی، عرصه‌ی مجاهده‌ی سیاسی و اجتماعی، عرصه‌ی معرفتی عرفانی، عرصه‌ی عبادی، عظمت و کمالات، الگوی عاشورایی زن، الگوهای قرآنی زن، الگو شدن زن مسلمان ایرانی دسته‌بندي و ارائه گردیده است.


جلد سوم: زن و خانواده
زن و خانواده» سومین اثر از این مجموعه ارزشمند است که در 5 فصل با عناوین؛ زن و ازدواج، زن در خانواده، اهمّیّت خانواده، حقوق و وظایف زن و شوهر در خانواده و محبت و عواطف همسران صورت بندی شده است.
جلد چهارم: جایگاه و مسائل زنان در فرهنگ اسلام و تجدد
در این کتاب، با ارائه‌ی موضوعی و عنوانی بیانات مقام معظّم رهبری، در سه فصل، اهميّت و ريشه‌يابی مسائل زنان، زن در فرهنگ غرب، منزلت و جايگاه زن در انديشه‌ي اسلامي، میتوان با ریشه‌یابی مسائل زنان، تفاوت نگاه غرب و نگاه اسلام را در موضوع زن بازشناسی کرد.
جلد پنجم: عرصه‌های حضور اجتماعی زن
این جلد هم در سه فصل با عناوین جایگاه اجتماعی زنان، تعلیم و‌ تربیت زنان و نقش زن در انقلاب اسلامي، تدوین شده و در تمامي اين زمينه‌ها سعي شده است آرای مقام معظّم رهبري (مدّظلّه‌العالی) به صورت دقيق استخراج و با عنوان گذاري مناسب سير منطقي موضوعات به گونه اي ارائه گردد كه پاسخگوي مشكلات و نيازهاي امروز باشد.
بازدید: 1623
کلید واژه ها:
معرفی کتاب , رسالت زن , رهبری , امیر حسین بانکی پور 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
دو امام مجاهد
 • 1397/8/16 چهارشنبه دو امام مجاهد
  کتاب «دو امام مجاهد» حاصل تدوین شش گفتار از آیت ‌الله خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) است که در سال‌های قبل از انقلاب ایراد شده است.
  خانه کتاب
به سفارش مادرم
خارهای گل شده و گل های خار شده
تیک تاک زندگی
خط سفید ممتد
ارسال نظر
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir