برای بارگذاری دقایقی صبر کنید...

توصیه می کنیم این محصول را با فشردن کلید F11
به صورت تمام صفحه مشاهده کنید

دختر شینا

کتاب «دختر شینا» خاطرات قدم خیر محمدی، همسر سردار شهید حاج ستار ابراهیمی است. این کتاب، زندگی نوشت عاشقانه یک دختر روستایی ست که در حال وهوای روزهای جنگ می گذرد ...
ادامه مطلب

پا به پای باران

نویسندگان به شرح حضور خود در مناطق جنگى و جنگ زده خرمشهر، اهواز، شلمچه، دهلاوه، آبادان و کوى ذوالفقارى پرداخته و از خاطرات عملیاتهاى فتح المبین و بیت المقدس مواردى را نقل کرده و از شهدایى چون جهان آرا،محسن صفوى، بهروزمرادى... ودکتر چمران یاد نموده اند.
ادامه مطلب

من زنده ام

اسارت مفهومی است که تا اسیر نشده باشی نمی‌توانی آن را درک کنی. برای یک مرد هم مفهوم اسارت غیر قابل تصور است چه رسد به اینکه این اتفاق را از زبان یک دختر 17 ساله بشنوی! دختری که در روزهای ابتدایی یک نبرد بزرگ اسیر دشمنی شود که به هیچ قانون و اخلاق و اصولی پایبند نیست.
ادامه مطلب

تپه های لاله سرخ

این کتاب ، نخستین کتابچه مستقل منتشرشده درباره زندگی «سهام خیام» است. در این پژوهش که بر اساس مصاحبه شفاهی با پدر، مادر، خواهر و شاهدان عینی شهادت سهام خیام و مراجعه به برخی اسناد آرشیوهای منتشر نشده و کتاب‌ها و مجلات انجام‌گرفته، زندگی کوتاه این دانش‌آموز دوازده‌ساله که درسال 1359 در هویزه و با اصابت گلوله به پیشانی به شهادت رسیده است، روایت می‌شود.
ادامه مطلب

دیدم که جانم می رود

دوران دفاع مقدس گنجینه‌ تمامی ناپذیری است که هرچه بیشتر به اعماق آن می‌رویم با ابعاد تازه‌تر و جذاب‌تری از آن روبرو می‌شویم. یکی از این ابعاد جذاب و کمتر دیده شده، رفاقت بین رزمندگان بوده است. رفاقتی که گاه آدم‌ها را از برادر خونی بهم نزدیک‌تر می‌کرده است و آن‌قدر ریشه‌دار و عمیق می‌شده که تبدیل به اخوت و برادری واقعی می‌شده است.
ادامه مطلب

نامه های فهیمه

اين كتاب،مجموعه نامه ها و يادداشت هاي «فهيمه بابائيان پور»است كه به شهيد غلامرضا صادق زاده و علي رضا صادق زاده نوشته شده و به اهتمام علي رضا كمري گردآوري شده است. در يادداشت اين كتاب آمده است:«براي كامل كردن تصوير زن در دفاع هشت ساله ملت ايران در برابر يك تجاوز جهاني،اگر نگوييم راه درازي در پيش داريم،به يقين قدم هاي بزرگي برنداشته ايم...
ادامه مطلب

طیب

در مورد شهید طیب شاید کتاب های متعددی نوشته نشده باشد اما می توان اذعان کرد که کتاب «طیب» یکی از آثاری است که به شناخت شخصیت این دلیرمرد پاکباز پرداخته است.
ادامه مطلب

جشن حنابندان

کتاب «جشن حنابندان» شامل ۲ گزارش از دو عملیات در مناطق جنوب و غرب کشور است که محمدحسین قدمی این گزارش ها را از میان خاطرات رزمندگان «لشگر ۲۷ محمد رسول الله» گردآوری کرده است.
ادامه مطلب

جنگ پابرهنه

این کتاب 24 داستان دارد که در ابتدای هر داستان آیه ای از قرآن که بی ارتباط با داستان نیست، آمده است. کتاب از صفحه 40 به بعد زیبا و جذاب می شود آن قدر که شاید بر خلاف کتاب "هر کسی کار خودش" نتوانی تصمیم به نخواندن بقیه کتاب بگیری. ...
ادامه مطلب

دا

کتاب دا، خاطرات سیده زهرا حسینی از جنگ تحمیلی و اوضاع خرمشهر در روزهای آغازین جنگ است، دختری هفده ساله که با شروع جنگ در روز اول مهر سال ۵۹ زندگیش دگرگون می‏‌شود.
ادامه مطلب

دسته یک

دسته یک، جلد یکم از یک مجموعه ای دو جلدی و حاوی احوال و اقوال افراد یک دسته بیست و نه نفره نظامی است که در شب عملیات به مأموریت اعزام شده و هر کدام سرنوشتی پیدا کرده اند. این کتاب، بخشی از گذشته و آینده این افراد را نیز شامل می شود.
ادامه مطلب

دشت شقایق ها

کتاب دشت شقایق‌ها خاطرات سربازی نویسنده آن (محمدرضا بایرامی) در دوران دفاع مقدس است. بایرامی در این کتاب که به صورت روزنگار تنظیم شده خاطرات خود از دوران خدمت در جبهه و قسمت‌های مخابرات و ادوات را بیان کرده است.
ادامه مطلب

شانه های زخمی خاکریز

صباح پیری یک امدادگر جانباز است. پس از قطعنامه، شبیه آدم هایی شده بود که به تازگی بیکار شده اند و به همان اندازه دلخور. در همان روزها دفتر ادبیات و هنر مقاومت به «صباح» پیشنهاد کرد تا خاطرات هفت ساله جبهه اش را بگوید.
ادامه مطلب

عباس دست طلا

خاطره نگار اثر، ماجرا ها را از زمانی که کمتر از دو ماه از آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران گذشته، آغاز می کند. عباس علی باقری با مروری کوتاه بر زندگی اش و دودلی های خود برای حضور در جبهه ها، از زمانی می گوید که تصمیم می گیرد برای دو هفته به جبهه برود و ببیند در آن جا چه کاری از دستش برمی آید.
ادامه مطلب

فرمانده من

خاطرات این کتاب، همگی به شکلی قصوی و روایی نوشته شده اند تا برای مخاطب، خواندنی و لذت بخش باشند. ...
ادامه مطلب

لشکر خوبان

این کتاب، خاطرات داستانی مهدی قلی رضایی از رزمندگان آذربایجان است.وی در روایت خود، جنگ را نه از منظر خاطره، بلکه گاه از چشم یک منتقد نگریسته است. ...
ادامه مطلب

نورالدین پسر ایران

اصلاً فکر نمی‌کردم گفتن خاطرات در این زمان اهمیت داشته باشد. هنوز حرف خاطرات جنگ و مصاحبه‌ها مطرح نشده بود. واقعیت این است من هم مرتب درگیر عوارض مجروحیت‌هایم بودم، اما سال ۱۳۷۳ یک شب خواب دیدم آقای خامنه‌ای ورقه‌هایی در دست دارد که می‌خواند و گریه می‌کند...
ادامه مطلب

نونی صفر

 کتاب "نونی صفر" مجموعه خاطرات سید حسن شکری در طول دوران حضورش در جبهه‌های جنگ عراق علیه ایران  است.  وی در این خاطرات به چگونگی رزم در مناطق جنگی فاو، ام‌القصر، مهران، کانال پرورش ماهی و عملیات‌های والفجر 8 (سه‌راه نمک)، کربلای 1 (سنگ‌شکن) و عملیات تکمیلی کربلای 5 (نونی صفر) پرداخته است.
ادامه مطلب

یاور صادق

این کتاب به خاطرات «محمد صادق بنایی» در طی سال های انقلاب و دفاع مقدس می پردازد. بنایی یکی از بازاریان قدیمی بوده که از قبل از انقلاب با رهبر انقلاب رابطه ای نزدیک و دوستانه داشته است که بخشی از این کتاب، به خاطرات بنایی از مقام معظم رهبری می پردازد.
ادامه مطلب

بابانظر

کتاب کم‏ نظیر «بابا نظر» که شرح خاطرات شفاهی شهید محمدحسن نظرنژاد در مصاحبه با حسین بیضایی است سندی روشن و قاطع بر این مدعاست که دریچه تازه‏ای به برخی زوایای ناشناخته انقلاب و دفاع مقدس گشوده است
ادامه مطلب

پیشانی شیشه ای

این کتاب, مجموعه چهار داستان کوتاه در ارتباط با جنگ است که به قلم محمد طیب نگارش شده است و یکی از داستان های این مجموعه «خط خطا» نام دارد.
ادامه مطلب

خاک های نرم کوشک

این کتاب شرح حال انسانی وارسته است که قبل از انقلاب در روستای گلبوی کدکن از توابع تربت حیدریه به کار سخت و طاقت‏ فرسای بنایی مشغول بود و در کنار آن به خواندن دروس حوزوی نیز روی آورده بود تا اینکه بعدها به علت شدت یافتن مبارزات او زندانی و مورد شکنجه‏های وحشیانه ساواک قرار گرفت...
ادامه مطلب

مقتل

مقتل مجموعه ای از هفت داستان با موضوع دفاع مقدس است. نویسنده توانسته با قلمی روان و توصیف دقیق جزئیات داستان هایی را خلق کند که البته واقعی اند و خواننده را با متن حادثه درگیر می کند. کتاب ماجرای محاصره شدن عده ای از رزمندگان ، کتک خوردن ، شهادت و نهایتا اسارت آن ها و مقایسه آن با وقایع کربلاست
ادامه مطلب

یادداشت های خرمشهر

یادداشت های شهید بهروز از مدافعین خرمشهر شهید بهروز مرادی از جوانانی بود که با افتادن اولین آجر از دیوارهای خرمشهر سنگینی اسلحه را روی شانه اش احساس کرد و دستان خوش تراش اش تا آزادی خرمشهر و از آنجا تا کربلای5 آن را زمین نگذاشت
ادامه مطلب

سفر به شهر زیتون

پس از زلزله منجیل و رودبار در سال ۶۹، عده ای از هنرمندان، شاعران و نویسندگان به این مناطق سفر کردند تا شاید حضورشان التیامی بر درد زلزله زدگان و بازماندگان حادثه باشد. کتاب سفر به شهر زیتون خاطرات و گزارش‌های آنها از این سفر چند روزه و تاثر برانگیز است.
ادامه مطلب

یادداشت های ناتمام

جنگ که تمام شد، کتاب های زیادی از خاطرات رزمندگان و اسرا و جانبازان منتشر شدکه به حق جملگی ناگفته هایی خواندنی دارند.
ادامه مطلب

پایی که جا ماند

عراقی ها او را به عنوان پیک شهید سردار علی هاشمی معرفی کرده بودند و این یعنی آغاز شکنجه های دردآور برای به دست آوردن اطلاعات؛ آن هم روی نوجوان ۱۶ ساله ای که یک پایش هم قطع شده بود.
ادامه مطلب

خط فکه

كتاب خط فكه يادداشت‌هاي سيد محمد شكري  است. اكنون سيد محمد شكري شهيد شده است و يادداشت‌ها، اوست كه منتشر شده و ياد او را زنده نگه مي‌دارد. سيد محمد دومين شهيد خانواده شكري است قبل از او برادرش سيد علي هم شهيد شده بود.
ادامه مطلب

یاد یاران

خاطرات دوران دفاع مقدس با بیان طنز و پرجاذبه – تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب:در این نوشته صفا و صداقت موج می زند... روحیه بسیجی تقریبا با همه جوانیش در اینجا منعکس است ومی شود فهمید که چگونه جوان هایی در کوره گداخته جبهه به چه جواهرهای درخشنده ای تبدیل می شده اند
ادامه مطلب

خداحافظ کرخه

نویسنده در کتاب «خداحافظ کرخه» با رویکردی ساده و بی‌تکلف در پی ارائه فضای خاص دوران باشکوه دفاع‌مقدس و حال و هوای رزمندگان ایثارگر عملیات عشق و شهادت است و با نگارش خاطراتی کوتاه و ماندگار از آن ایام حماسه‌آفرینی، مخاطب را به داخل سنگر جوانان بی‌آلایشی می‌برد که با احساسی خالصانه در پی مقابله با دشمنی برآمدند که از سوی همه قدرت‌های جهان مسلح شده بود
ادامه مطلب

Toggle
X