.
.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 242162455
  تعداد بازدید این صفحه: 63557
  در امروز: 28635

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
آخرین منجی
حضرت مهدی
چقدر امام زمان برات ارزش داره؟ آنچه امام زمان از ما می خواهد، ترک گناه است.

حتماً بارها برای تان اتفاق افتاده که توی خیابان موقع راه رفتن به مغازه هایی برخورد کردید که فروشنده برخی اجناس را که قیمت کمتری دارد بیرون مغازه اش گذاشته است. از آن طرف هر کدام از ما که از جلوی طلا و جواهرفروشی ها رد شده ایم دیده ایم که طلاها را در چه محفظه های محکمی قرار داده اند.

بله، هر چیزی که به راحتی در دسترس عموم باشد معمولاً ارزش کمتری دارد و برای همین صاحبانش دغدغه آن چنانی برای نگهداری اش ندارند، ولی اشیاء گران قیمت و کم یاب برای حفظ شدن از شرّ دزدان با پیشرفته ترین امکانات روز دنیا محافظت می شوند.

وجود زن این گونه است و برای همین خداوند برای پاسداشت ارزش و شخصیت او، برایش حجاب مناسب را قرار داده تا منزلتش به خوبی حفظ شود.

یادش بخیر... تا همین چند سال قبل، یکی از چیزهایی که هر زن مسلمانی به آن شناخته می شد، حجابش بود. آنقدر زیبا چادرش را سر می کرد که دیگران از وقارش کیف می کردند. هرکس محجّبه بود به خاطر حجابِ قشنگش بهش احترام می گذاشتند و با افراد بدحجاب، خیلی گرم نمی گرفتند.

رفته رفته با تهاجم فرهنگی و جایگزین شدن الگوهای غربی در جامعه، الان می بینیم توی دانشگاه، محلّ کار و کوچه پس کوچه های بازار وضعیت پوشش زنان عجیب تغییر کرده و به سمت بدی رفته. برخی زنان و دختران ما با این بدحجابی ها هویّت و ارزش وجودی شان را فراموش کردند و دُرّ گرانبهای وجودشان را به «ثَمَنٍ بَخْسٍ؛ قیمت خیلی کم» فروختند.

قبول دارم زمانه ای که ما در آن به سر می بریم دوران حسّاسی است. شبهات دینی و هجمه های مختلف از هر طرف روی سرمان سرازیر می شود. گذشته از همه این ها ما در عصر غیبت امام مهدی زندگی می کنیم و از فیض حضور امام هم محرومیم، ولی این ها دلیل موجهی برای سست شدن در حفظ حجابمان نیست.

چقدر امام زمان برات ارزش داره؟ چقدر برات مهمّه که بتونی یک لبخند از امام زمان برا خودت بخری؟ چیزی که مولایمان مهدیِ فاطمه را خوشحال یا ناراحت می کند، اعمال و رفتارهای ماست. سال هاست در دوران غیبت امام زمان به سر می بریم. همیشه توی روضه ها یا صبح های جمعه توی دعای ندبه ضجّه می زنیم که یا امام زمان بیا، تا کِی می خواهی در پس پرده غیبت باشی امّا آیا به این فکر کرده ایم که یکی از اصلی ترین دلایل طولانی شدن این غیبت، خود ما منتظران هستیم؟!! امام همیشه و در هر لحظه، شاهد اعمال و افکار ما هستند. اگر همین یک نکته را باور داشته باشیم یک قدم جامعه را به ظهور نزدیک می کنیم و لبخند رضایت امام زمان را به دست می آوریم. آنچه امام زمان از ما می خواهد، ترک گناه است.

راضیه ناطقی

منبع: سبک زندگی
آخرین منجی کلمات کليدي
امام زمان, دوران غیبت, حجاب

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نمی دانم چه خطابت کنم؟
حکومتی متکی به شمشیر!
راز مهم معرفت امام
قطعا امتحان می شوید
 • 1397/7/11 چهارشنبه قطعا امتحان می شوید
  نهمین فرزندت ای حسین، همان قائم بر حق، آشکار کننده دین و دادگستر است... اما پس از غیبت و سرگردانی به گونه ای که کسی جز مخلصان هم آغوش با روح يقين بر دین ثابت قدم نمی مانند.
  آخرین منجی
برای این صبر پاداشی بزرگ است
ارسال نظر
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir