.

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی تأکید کرد:

ترویج فرهنگ رضوی با رویکرد محرومیت‌زدایی رسالت اصلی دفاتر استانی آستان قدس رضوی

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی رکن اصلی فعالیت دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی را ترویج فرهنگ رضوی با رویکرد زائر محوری و خدمت‌رسانی به محرومان معرفی کرد.

1395/12/16 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی با اشاره به اینکه به زودی نمایندگی آستان قدس رضوی در تمامی استان‌های کشور راه‎اندازی می‌شود، گفت: جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردمی تمام عیار است و فلسفه خدمت و حضور در بین این مردم هم برخاسته از پایبندی به نظام اسلامی است.
وی با بیان اینکه اولین دفتر نمایندگی استانی آستان قدس رضوی در تاریخ 27 آبان ماه سال جاری در استان ایلام راه‌اندازی شد، ابراز کرد: دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در گذشته تنها به استان‌هایی که دارای موقوفات رضوی بودند، منحصر می‌شد،‌ اما امروز بر اساس رویکرد جدید این آستان مقدس، چتر عنایت امام رئوف علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام) باید بر سر تمامی زائران و ارادتمندان به ساحت قدسی این امام همام در سراسر کشور گسترده شود.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی افزود: شناسایی و دسته‎بندی نیازهای محرومان، شناسایی خیران، موقوفات و ظرفیت‌های هر استان برای ارائه خدمت به محرومان، عمده وظایف این نمایندگان است، برای دفاتر نمایندگی دستورالعملی به صورت یک ساله ابلاغ شده است و در این مدت دفاتر و نمایندگی‌ها وظایف خود را بر اساس این دستورالعمل پیگیری خواهند کرد.
وی گفت: برنامه راهبردی ما در خصوص استان‌هایی که آستان قدس رضوی در آ‌ن‎ها دارای موقوفه بوده، آن است که با رعایت نیت واقفان مقداری از درآمد موقوفات آن استان، صرف کمک به محرومان همان منطقه شود.
خاکسار یکی دیگر از وظایف دفاتر نمایندگی استانی را اجرای طرح «خدمت، خادم و مخدوم» خواند و تصریح کرد: توسعه این طرح در استان‌های مختلف یکی از رسالت‌های مهم دفاتر نمایندگی است، امروز رسیدگی و خدمت به مستمندان و توجه بر احوال محرومان یک رویکرد جدی در آستان قدس رضوی است، بنابراین زمینه‌ای فراهم شده که عموم علاقه‌مندان و آرزومندان خدمت به بارگاه منور رضوی بتوانند توفیق خدمت به آن حضرت را از مسیر خدمت به محرومان و مستمندان شهر و دیار خود بیابند که این موضوع را دفاتر نمایندگی استانی باید به صورت جدی پیگیری کنند و حلقه‌ واسطی میان خادم و مخدوم باشند.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی در پایان از تمام علاقه‌مندان و ارادتمندان به ساحت قدسی حضرت رضا(علیه‌السلام) برای مشارکت در این طرح دعوت و عنوان کرد: خدمت به حضرت ثامن الحجج(علیه‌السلام) را نمی‌توان تنها به حرم مطهر رضوی منحصر دانست، عاشقان راستین حضرت علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام) در سراسر کشور و در هر شغل و حرفه‌ای که باشند، می‌توانند به خیل عظیم خادمان بارگاه منور رضوی بپیوندند و منشاء برکاتی برای محبان محروم اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) باشند.
خاکسار در پایان افزود جناب آقای دکتر فروزنده که تا پیش از این در سمت دستیاری تولیت آستان قدس رضوی در امور استان‌ها مشغول به خدمت بود، به دلیل انتخاب شدن در شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب برای جلوگیری از هرگونه شائبه‎ای از این جایگاه کناره‎گیری نموده اند و تا اطلاع ثانوی  امور مربوط به دفاتر استان‎ها در معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی پیگیری می شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تعامل هدفمند با تشکل‌های دانشجویی شاخص فرهنگ رضوی را ارتقا خواهد داد
ترویج فرهنگ رضوی یک ضرورت در جامعه اسلامی است
راهبرد برنامه‌های دهه آخر صفر، تعمیم و توسعه فرهنگ دینی با محوریت فرهنگ رضوی
لزوم بهره‌گيري از ظرفيت بي‌نظير ارادتمندان و عاشقان امام رضا(ع) در سراسر جهان براي ترويج معارف رضوي
دهه کرامت فرصتی برای تبیین نشاط اسلامی مبتنی بر فرهنگ رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.