ارسال به دوستان
 
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 245898496
  تعداد بازدید این صفحه: 1262513
  در امروز: 70708

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
 
1395/1/24 سه‌شنبه

 مشاوره دینی

یکی از قسمت هایی که فعالیت های خود را زیر نظرِ ادارۀ پاسخ گویی به سؤالات دینی دنبال می کند، مرکز مشاورۀ دینی است که از سال 1382 شروع به کار کرده و روزبه روز، بر تنوع و کیفیت و کمیت ارائۀ برنامه های مشورتی خود افزوده است. این مرکز یکی از مراکز موفق در زمینۀ ارائۀ مشاوره های مبتنی بر دین در حوزۀ مسائل اجتماعی، روانشناسی، تربیتی و... است. خدمات مرکز مشاورۀ دینی که در سردرب غربی صحن جامع رضوی واقع است، در قالب مشاوره های فردی و گروهی ارائه می شود.
مشاورۀ فردی
مراجعات فردی به منظور بهره مندی از خدمات مشاوره های دینی، ازطریقِ واحد مشاورۀ فردی مرکز مشاورۀ دینی پیگیری می شود. دریافت نوبت مشاوره برای زائران، به صورت حضوری و برای مجاوران، به صورت تلفنی و تماس با شماره 32020 انجام می شود.
هنگام مراجعۀ حضوری، ابتدا اطلاعات اولیه و مشخصات فردیِ مراجعه کننده  و موضوع مشاوره ثبت شده؛ سپس براساس آن، مشاورِ مرتبط با موضوع یا مشکل، به مخاطب معرفی و شرح حالش نیز به کارشناسِ مشاوره تحویل داده می شود. مشاوره های فردی بارگاه رضوی در تمام طول روز برای زائران دایر بوده و چهار ساعت هم ویژۀ مجاوران است.
مشاورۀ گروهی
برگزاری دوره های علمی آموزشی در قالب سلسله جلسات مشاورۀ گروهی، از ابتکارات واحد مشاورۀ دینی حرم مطهر رضوی است. علت به کارگیری این شیوۀ ابتکاری، استقبال روزافزون مخاطبان و مراجعه کنندگان برای دریافت مشاورۀ فردی بود. ارائۀ این نوع مشاوره ها براساس فراوانیِ موضوعات مطرح شده توسط افراد و به منظور جلوگیری از مراجعات تکراری ِ یک فرد برای حل یک موضوع ریشه دار یا مراجعات متعدد با یک موضوع خاص در دستور کار قرار گرفته است. مشاوره های گروهی با  تمرکز بر روی ارائۀ خدمات به مجاوران، خلأ ناشی از کمبود وقت برای ارائۀ مشاوره های فردی به آن ها را  پر کرده است.
معمولاً افراد بر مبنای اعلام علاقه مندی و مراجعات فردی برای دریافت مشاوره، به شرکت در جلسات مشاورۀ گروهی دعوت شده و از این خدمت بهره می برند. برخی از موضوعات جلسات مشاورۀ گروهی عبارت اند از: مشاورۀ قبل از ازدواج، حل تعارضات همسران، تربیت فرزند، مقابله با وسواس و... . گفتنی است که این موضوعات برحسب میزان فراوانی مراجعات و درخواست ها، متغیر است.
 
بازدید:2546
کلید واژه ها
امام رضا علیه السلام , حرم مطهر , معرفی مشاوره دینی 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مطرح شده در دوره آموزشی خط روشنگری
ادب در کلام
گروه علمی
خدمات فرهنگی به گروه های زیارتی
نشست های تخصصی و عمومی
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir