ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 242359320
  تعداد بازدید این صفحه: 599725
  در امروز: 18086

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
سه‌شنبه 24/12/1395

 دختر، عشق، پدر!

معرفی کتاب کشتی پهلو گرفته 
«فاطمه پاره تن من است...» هیچ جمله ای مثل این نمی تواند، نهایت، احساس، علاقه و احترام و عشق پدری را به دخترش نشان دهد. آن هم چنان ... 
* «فاطمه پاره تن من است...» هیچ جمله ای مثل این نمی تواند، نهایت، احساس، علاقه و احترام و عشق پدری را به دخترش نشان دهد. آن هم چنان پدری بر چنین دختری! این روزها که نوروزمان پیوند خورده است با روزهای عزای دختری یگانه، از پدری یگانه باید برای شناخت فاطمه(س) گام های بزرگ تری برداشت. چرا که بی شک رضایت پیامبر گرامی اسلام بیش از هر چیز در کسب معرفت توسط ماست. معرفتی که سرچشمه محبت باشد راه به بهشت خواهد برد و راه به رستگاری و رضایت پروردگار. و این روزهای پیش رو جدای از مراسمات مذهبی و نشستن پای مجلس روضه های ذکر مصیبت، نشستن پای روضه ای دیگر را نیز می طلبد. روضه ای از جنس«کشتی پهلوگرفته».
درباره نویسنده:
پیش از این از نویسنده آثار دینی «سید مهدی شجاعی» در این جا سخن گفته ایم. او که چندین اثر را به ساحت ائمه معصوم تقدیم نموده و در زمره بهترین آن ها «کشتی پهلو گرفته» را می توان نام برد. اثری برای شناخت زندگی فاطمه زهرا(س). اثری که اشک هر خواننده ای را جاری می سازد و اگر در خلوت و دور از هیاهوی روزهای عید بخوانید همراه عشق، معرفت را به ارمغان می آورد. سید مهدی شجاعی را بی شک می توان در زمره بهترین نویسندگان این عرصه نام برد. از او آثار دیگری چون«آفتاب در حجاب» درباره زندگی حضرت زینب، «پدر، عشق، پسر» درباره زندگانی حضرت علی اکبر(ع)، «سقای آب و ادب» درباره زندگی حضرت ابوالفضل(ع) و بسیاری دیگر این زمینه به رشته تحریر درآمده است.
درباره کتاب:
همان گونه که پیش از این اشاره شد، کتاب به زندگی حضرت فاطمه (س) می پردازد. متن اثر هم تاریخی است و هم ادبی و داستانی و همین هم آن را بسیار پر کشش و خواندنی کرده است. استفاده از منابع تاریخی معتبر که فهرستی از آن ها در پایان کتاب آورده شده از نقاط قوت اثر محسوب می شود. گوشه هایی از زندگانی حضرت زهرا(س) به تصویر کشیده شده که در کمتر روضه ای آن را شنیده ایم. رابطه دخت پیامبر با پدر بزرگوارش؛ و رابطه صمیمی پیامبر با دختر دردانه اش، رابطه زهرا با همسر و فرزندانش و نیز زندگی سیاسی و تقید او به تبعیت از امام زمان خود و پشتیبانی آن حضرت از امام علی (ع) نکاتی است که در خلال داستان به آن پرداخته شده است. کتاب در چهارده فصل است اما حجم آن چندان زیاد نیست که نتوان آن را در چند روز یک دهه از عزاداری حضرت خواند. روایت تا شهادت حضرت زهرا (س) ادامه می یابد و در خلال این روایت عشق بسیار علی(ع) به او بسیار خواندنی و گریستنی است. مقدمه کتاب که به قلم نویسنده اثر است هم بسیار خواندنی و تاثیرگذار است. به هر ترتیب این کتابی است که نمی شود و نباید از خیر خواندن آن در این روزهای عزیز گذشت. شاید ذهن و روح مان را به واسطه نگاه دخت پیامبر بهاری کند.
بریده ای از کتاب:
«این پای را بگو که از ارتعاش بایستد، این دست را بگو که دست بدارد از این لرزش مدام، این قلب را بگو که نلرزد، این بغض را بگو که نشکند و اشک از ناودان چشم نریزد. این دل بی تاب را بگو که فاطمه هست، نمرده است. ای جلوه خدا! این یادگار رسول! زیستن بی تو چه سخت است. ماندن بی تو چه دشوار. این مرگ، مرگ تو نیست، مرگ عالم است. حیات بی تو، حیات نیست. این مرگ نقطه ختمی است بر کتاب جهان. زمین با چه دلی تو را در خویش می گیرد و متلاشی نمی شود؟...»
مشخصات کتاب:
عنوان: کشتی پهلو گرفته
نویسنده: سید مهدی شجاعی
ناشر: نیستان
تعداد صفحه: 160
 
نوشتاری از: الهام یوسفی 
تعداد بازدید : 619
کلید واژه ها:
حضرت زهرا (س) , کتاب کشتی پهلو گرفته 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir 
 
 
گسترش معنویت در دنیای مدرن و استشمام شمیم خوش تفکر الهی در قرن ما بی تردید مدیون انقلاب اسلامی در ایران عزیز به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) است .
 بی شک درسالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تبلیغ معارف اهل بیت در حرم مطهررضوی رشدی شگرف داشته است . لذا توجه به گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی و اندیشه های حضرت امام و مقام معظم رهبری یکی از بخش های مهم پورتال معاونت تبلیغات را تشکیل می دهد .
در این سایت ریشه های انقلاب اسلامی مردم ایران ؛ بیداری ا سلامی؛ نقش انقلاب در گسترش معارف اهل بیت و سایر موضوعات از این دست مورد توجه و دقت خواهد بود.
 
×