ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 231383619
  تعداد بازدید این صفحه: 1025152
  در امروز: 23980

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
1396/1/27 يكشنبه

 آیا آیت الله مرعشی به حج نرفت؟

متن شایعه
 
" این روزها مسئولان سازمان حج و زیارت به شدت دنبال این هستند که خبرهای انصراف هموطنان از حج راتکذیب وجعلی بخوانند! ببینید این مرجع تقلید که نور به قبرشان ببارد درمورد حج چه نظری دارند وقتی یکی از نزدیکان ایشان خرج سفر ایشان را تهیه کردند ایشان این پول را خرج یکی از بیمارستانهای قم کردند وقتی از ایشان علت را جویا شدند گفتند اگر من به این سفر میرفتم و یک زن به علت نبود امکانات در این بیمارستان میمرد وقتی من میگفتم لبیک خداوند به من میگفت لالبیک "
 
پاسخ شایعه
 
1. ادعای عدم تمایل آیت الله مرعشی به انجام حج و اولویت دادن کمک به بیمارستان بر حج واجب حقیقت ندارد و در هیچ منبع معتبری هم یافت نمی شود!
2. ایشان حج نرفتند چون هرگز مستطیع نشدند! فرزندشان نقل می کند که ایشان نیت حج را داشتند، اما می خواستند با پول خود بروند که اطمینان به طیب و طاهر بودن آن داشته باشند!
3. اهمیت حج برای آیت الله مرعشی چنان بوده که در وصیت خود خواسته اند فرد امینی به نیابت از ایشان حج بگذارد!
http://yon.ir/mrash3
4. حج مانند نماز نشان شرک ستیزی و وحدت جویی است و برای همه ایمان آورندگان لازم می باشد که البته بر افراد متمکّن واجب می شود.
http://yon.ir/mrash
  
بازدید:1129
کلید واژه ها
آیت الله مرعشی، حج واجب، رفتن به حج، کمک به فقرا، شایعه 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir 
 
 
وقتی بناست، در بارگاه نورانی حضرت رضا(علیه السلام) خدمت‌گذار باشی و رضای حق‌تعالی را طلب کنی، بایستی اهدافی به بلندای نگاه و نظر حجت حق بر زمین، متصور شوی. باتوجه به این مهم، ادارۀ پاسخ ‌گویی به سوالات دینی اهداف پیش رو را در جهت انجام وظایف خود در نظر گرفته است. در ادامه به وظایف این اداره اشاره می‌کنیم: 1. برنامه ریزی و نظارت بر دفاتر پاسخگویی به سؤالات شرعی و مرکز مشاورۀ دینی و نشستهای پرسش‌وپاسخ تخصصی و عمومی؛ 2. تدوین و تعیین اولویتهای محتوایی حلقه های معرفت و نشستهای تخصصی و برنامه های ویژۀ گروههای زیارتی؛ 3. مدیریت فرایند شناسایی، جذب، به کارگیری و ارتقای استادان پاسخگو به سؤالات شرعی، مشاورۀ دینی، همایش های تخصصی و گروه‌ های زیارتی.  
×