خدمات

سایت فرهنـگی تبلیـغی حـرم مطهـر رضـوی

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 246070282
  تعداد بازدید این صفحه: 1344589
  در امروز: 36708

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
شنبه 25/1/1397
 

 این‌جا مشهد عشق است

ای آقای همه دل های نورانی! سقاخانه شما شعبه‌ای از کوثر است! پنجره فولاد شما نازکتر از حریر، خیال عاشقانه را نوازش می دهد.  
سلام آقا! ای تمامت مهربانی! باز دستانم را به وضو سپرده‌ام تا تازه شوند و قوّت گیرند. برای نگارش نامه‌ای به شما که پیشاپیش قبل از آنکه قلم بر کاغذ برود آخرین کلماتش را می‌دانید. حال ‌آنکه من خود نمی‌دانم قلم مرا به کجا خواهد برد؟
سلام آقا! اجازه دهید اول از مشهد بگویم که به شرافت حضور شما ارزش بهشتی گرفته است. آخر گفته‌اند شرف المکان بالمکین. مکین مکان افزای ما شمائید آقا! این‌جا مشهد عشق است، شهر کبوتر و پرواز، شهر دل و آواز، شهر ناز و نیاز، شهر سجاده و نماز.

 


ای آقای همه دل‌های نورانی! سقاخانه شما شعبه‌ای از کوثر است؛ یا سومین علی در سلسله امامت! پنجره فولاد شما نازک‌تر از حریر، خیال عاشقانه را نوازش می‌دهد.
حرم شما شهر عشق است و باران معرفت در آن هر روز تکرار می‌شود و دل ها سیراب و لب ها مسیل عاشقانه خوانی می‌شوند و من هرگاه به حرم می آیم یا دل را حرم کرده میزبان شما می شوم، حسی قشنگ جانم را تازه می‌کند و ناگهان از خویش می‌میرم و در مبارکی نام شما قامت می‌کشم و شرح ‌حالم این می‌شود که یک روز در صفحه اول کتاب عشقم نوشتم: نمی‌دانم چه شده است اما در بارانی از نور و رنگ دچار آمده‌ام.
همه چیز یک جور دیگر شده است، یک جور خیلی خوب و این همه را از اشارت چشمان شما می‌دانم که ما را به مهر نواخته‌اید و به مهربانی دست‌مان را گرفته‌اید و الّا چه معنی دارد این همه معنا در یک واژه جا بگیرد؟
 چه معنی دارد گل‌ها بلبل شوند و بلبل ها عطر گل را بر همه ببخشند؟ چه معنی دارد همه روزها عاشقانه باشد و همه شب ها، قدر. چه معنی دارد فاصله زمین و آسمان اینقدر کم باشد که هر آدمی بتواند دست کند و یک سبد پر از ستاره بکند، دست بزند و قبل از اینکه ابرها به باران بنشینند، یک کف آب بنوشد؟
من حضور شما را در مقدس‌ترین لحظه‌ها حس می‌کنم و مطمئنم این همه زیبایی شرح حضور شما در این زمین و زمان است و اصلاً شما سرالاسرار زیبایی و شیدایی هستید یا امام عاشقانه های جاویدان، یا امام رضا (ع)!
 
منبع: نجوای دل، غلامرضا بنی‌اسدی از خراسان رضوی، انتشارات شلفین، 1390ش.
 
  
992 
کلید واژه ها:
حرم امام رضا , دلنوشته , پنجره فولاد , سقاخانه 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
نام من رضاست
مثل آهوی خسته از صیاد
 • 1397/7/16 دوشنبه مثل آهوی خسته از صیاد
  جلوی پنجره فولاد ایستاده ام همان جایی که تمامی دنیا دست به آسمان بلند کرده اند و هر کدام به زبان خویش با امام گفتگو می کنند و من نیز...
  دلنوشته
مراسم شب شهادت امام سجاد علیه السلام
ویژه برنامه همایش ملی شعر اصحاب الحسین
 • 1397/7/8 يكشنبه ویژه برنامه همایش ملی شعر اصحاب الحسین
  با موضوع «جون» غلام حضرت سیدالشهدا // سخنران : حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع// و با حضوراساتید ملی ، شعرای آئینی و فرهیختگان آقایان حاج فیروز زیرک کار ، ولی الله کلامی ، سیدرضا موید ، محمد جواد غفورزاده(شفق)، محمود اکبرزاده ، احمد واعظی ، قاسم صرافان ، مسعود یوسف زاده ، سیدحسین سیدی و سیدرضا یعقوبی آل // مجری : آقای احمد واعظی// یکشنبه بعد از اقامه نماز مغرب و عشا // رواق امام خمینی ره
  اخبار ویژه
شهربازی معارفی، متفاوت ترین شهربازی
نظرات
ارتباط با ما
نشانی:مشهد مقدس حرم مطهر امام رضا علیه السلام صحن جامع رضوی ایوان غربی
تلفن:32214421
فکس:32212008
ایمیل:Razavi.aqr.ir
 
 
 • صفحه اصلی
 • درباره ما
 • سایت های مرتبط