ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 242252271
  تعداد بازدید این صفحه: 599295
  در امروز: 10158

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
سه‌شنبه 24/12/1395

 معرفی کتاب اسرار فدک

اسرار فدک/ محمد باقر انصاری – سید حسین رجائی/ نشر دلیل ما 
از آن دست کتابهایی است که از خریدنش پشیمان نخواهید شد. آقایان انصاری و رجائی متن خطبه فدکیه را با 17 نسخه اصیل تاریخی، تطبیق داده‌اند
 یک کار نادر گروهی که تمام اختلاف نسخه‌ها را مشخص کرده است. این کتاب، یک کتابشناسی پر و پیمان هم از کتابهای مرتبط با خطبه فدک دارد. (لیست بیش از 200 عنوان کتاب تخصصی درباره سرزمین فدک و خطبه‌اش)
در ادامه گزیده ای از این کتاب به حضورتان تقدیم می شود.
«فدک» سرزمینى آباد در سراشیبى خیبر با چشمه اى پر آب و منطقه ى وسیع کشاورزى و قلعه اى مهم بود و نخلستانهایش از خیبر بیشتر بود. ساکنان آن عده اى از یهود بودند که با اهل خیبر در ارتباط بودند و رئیس آنان در روز فتح آنجا مردى بنام یوشع بن نون بود. نام این سرزمین هم به اسم «فدک بن هام» اول کسى است که در آنجا سکونت یافته است. [معجم البلدان: ج 4 ص 238.[ این باغها در شمال مدینه واقع شده بود و هم اکنون نیز باقى است و فاصله ى آن تا مدینه حدود 100 کیلومتر است.
فتح فدک بدست پیامبر و امیرالمؤمنین [بحار الانوار: ج 21 ص 22 ج 29 ص 110، 114، 348. تهذیب الاحکام: ج 1 ص 424. الخرائج: ج 1 ص 113. ]پس از فتح خیبر در سال هفتم هجرت و حدود چهار سال قبل از رحلت پیامبر صلى الله علیه و آله جبرئیل نازل شد و از جانب خداوند دستور فتح فدک را آورد. در این فرمان تصریح شده بود که این اقدام مى بایست توسط شخص پیامبر صلى الله علیه و آله و امیرالمؤمنین علیه السلام انجام شود، و مسلمانان در آن شرکت نکنند.
  
تعداد بازدید : 800
کلید واژه ها:
اسرار فدک , ماجرای فدک 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir 
 
 
گسترش معنویت در دنیای مدرن و استشمام شمیم خوش تفکر الهی در قرن ما بی تردید مدیون انقلاب اسلامی در ایران عزیز به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) است .
 بی شک درسالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تبلیغ معارف اهل بیت در حرم مطهررضوی رشدی شگرف داشته است . لذا توجه به گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی و اندیشه های حضرت امام و مقام معظم رهبری یکی از بخش های مهم پورتال معاونت تبلیغات را تشکیل می دهد .
در این سایت ریشه های انقلاب اسلامی مردم ایران ؛ بیداری ا سلامی؛ نقش انقلاب در گسترش معارف اهل بیت و سایر موضوعات از این دست مورد توجه و دقت خواهد بود.
 
×