ارسال به دوستان
 
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 183007164
  تعداد بازدید این صفحه: 573147
  در امروز: 25682

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
 
1395/11/7 پنجشنبه

 بازدید کارشناسان پاسخگویی حرم رضوی از کشتارگاه صنعتی مشهد

​جمعی از کارشناسان پاسخگویی به سوالات دینی معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی از کشتارگاه صنعتی مشهد و کشتار گاه سنتی مزرعه نمونه بازدید کردند. ....
 

در این برنامه بیش از 30 نفر از کارشناسان پاسخگویی برادران از کشتارگاه صنعتی مشهد و 30 نفر از کارشناسان پاسخگویی خواهر از کشتارگاه سنتی مزرعه نمونه بازدید به عمل آوردند.
 
 
 

در این بازدید حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفری؛ ناظر شرعی کشتارگاه مشهد، به مدت 2 ساعت تمام مراحل ذبح شرعی، جداسازی اجزاء و تطهیر لاشه ­های گاو و گوسفند را به صورت جامع تشریح کرد.


وی با اشاره به اینکه در سرار ایران، تمام ذبح ها در کشتارگاه ­های صنعتی و سنتی با چاقو و بدون اره یا تیغ برقی صورت می­ گیرد، ابراز کرد: ناظران شرعی در تمام کشتارگاه­ های کشور حضور دارند و تمام مراحل ذبح را با دقت فراوان ارزیابی می­ کنند.
این ناظر شرعی کشتارگاه ­های کشور ادامه داد: بنده در سال­های اخیر همه کشتارگاه ­های کشور را مورد بازدید قرار دادم و شکر خدا تمام کشتارگاه ­ها ضوابط شرعی را رعایت می­ کنند.
 

وی به برخی از ویدئوها در شبکه­ های اجتماعی و سایت ­های اینترنتی اشاره کرد و افزود: بیشتر این کلیپ ­ها که ذبح حیوان را بدون اصول شرعی به نمایش می­ گذارند، مربوط به کشور ایران نیست، زیرا در تمام کشتارگاه ­های رسمی ایران بر اساس مبانی احکام شرعی اسلام ذبح می­ شود.
در ادامه این بازدید حجت الاسلام جعفری به صورت کامل کیفیت بریدن رگ ­های حیوان، رگ ­های بریده شده و شرایط آن را با سر گوسفندهای ذبح شده توضیح داد و مسائل اختلاف فتوایی مراجع را بیان کرد و کارشناسان نیز سوالات خود را مطرح کردند.

 


یادآور می ­شود؛ افزون بر بازدید از کشتارگاه صنعتی، جمعی از کارشناسان خواهر پاسخگویی به سوالات شرعی حرم مطهر رضوی از کشتارگاه سنتی مزرعه نمونه آستان قدس رضوی بازدید کردند و این برنامه با رضایتمندی کارشناسان مواجه شد.
 
 
   
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir 
 
 
وقتی بناست، در بارگاه نورانی حضرت رضا(علیه السلام) خدمت‌گذار باشی و رضای حق‌تعالی را طلب کنی، بایستی اهدافی به بلندای نگاه و نظر حجت حق بر زمین، متصور شوی. باتوجه به این مهم، ادارۀ پاسخ ‌گویی به سوالات دینی اهداف پیش رو را در جهت انجام وظایف خود در نظر گرفته است. در ادامه به وظایف این اداره اشاره می‌کنیم: 1. برنامه ریزی و نظارت بر دفاتر پاسخگویی به سؤالات شرعی و مرکز مشاورۀ دینی و نشستهای پرسش‌وپاسخ تخصصی و عمومی؛ 2. تدوین و تعیین اولویتهای محتوایی حلقه های معرفت و نشستهای تخصصی و برنامه های ویژۀ گروههای زیارتی؛ 3. مدیریت فرایند شناسایی، جذب، به کارگیری و ارتقای استادان پاسخگو به سؤالات شرعی، مشاورۀ دینی، همایش های تخصصی و گروه‌ های زیارتی.  
×