ارسال به دوستان
 
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 183491722
  تعداد بازدید این صفحه: 381172
  در امروز: 64923

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
×
 
دوشنبه 20/10/1395

 شهیدابوحامد: «وحدت» مرهمِ زخم‌هایی است که استعمار بر پیکر اسلام وارد کرده است

فرمانده فاطمیون، سردار علیرضا توسلی اهل افغانستان ملقب به ابوحامد بود که سال 93 در پی یک جنگ نابرابر و دفاع شجاعانه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و سرداری شد که بی‌سر به دیار یار شتافت. 
فرمانده فاطمیون، سردار علیرضا توسلی اهل افغانستان ملقب به ابوحامد بود که سال 93 در پی یک جنگ نابرابر و دفاع شجاعانه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و سرداری شد که بی‌سر به دیار یار شتافت.
 شهید علیرضا توسلی سال‌ها قبل و درست در روزهایی که به عنوان فرمانده نیروهای نظامی در سال‌های جهاد افغانستان شناخته می‌شد به مناسبت هفته وحدت در میان جمعی از رزمندگان سخنرانی‌ای با موضوع وحدت داشته است که بخشی از آن را در ادامه می‌خوانید:
 وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا وَاذْکُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ کُنْتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِکُمْ فَأَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا (آل عمران 103 )
بی شک وحدت و یکپارچگی یکی از ضروریات است که جامعه اسلامی در این برهه حساس از زمان، بیش از هر زمان دیگر بدان نیازمند است، در زمانیکه تمام قدرت‌های سلطه‌گر و شیطانی مبارزه با اسلام را در راس همه کارهایشان قرار داده و برای مبارزه با اسلام با تمام قوا و امکانات خود متحد شده، تا بتوانند جلوی پیشرفت اسلام را گرفته و مصمم است که این آیین مقدس و آسمانی را که برای نجات بشریت از ضلالت و گمراهی‌ست، نابود کنند، هر روز برای تضعیف و از میان برداشتن آن مکری جدید کرده و برنامه‌ای نو و سازماندهی شده‌ای را به اجرا می‌گذارد.
 اشغال سرزمین اسلامی فلسطین توسط صهیونیست‌ها و تاسیس مذهب ضاله وهابیت در شبه جزیره عربستان توسط استعمار پیر انگلیس و علم کردن عده‌ای بی‌خبر از اسلام توسط آمریکایی‌ها و نوکران منطقه‌ای‌اش، خود گواه و سندی است بر این مدعا که دشمنان اسلام بیکار نبوده و همیشه در فکر مقابله و نابودی اسلام و مخصوصا مذهب بر حق تشیع هستند.
 پیدایش گروه‌های تندرو و سلفی به این معنا نیست که شیطان بزرگ و متحدانش دلشان به حال اسلام و ملت مسلمان می‌سوزد، بلکه این حقیقت را روشن‌تر می‌کند که استکبار جهانی برای بدنام کردن اسلام و امت واحده اسلامی به هر ترفندی دست خواهد زد و به هر حیله‌ای متوسل خواهد شد که نمونه آن تربیت و به ظهور رساندن گروهک‌های تروریستی است تا با استفاده از نام اسلام تیشه به ریشه اسلام بزند و بگوید که «این است اسلام، وحشی‌گری و بربریت مسلمانان را ببینید.»
 دشمن با تمام امکانات بسیج شده تا بتواند جلوی پیشرفت اسلام را سد کرده و از وحدت و همبستگی مسلمانان جلوگیری کنند و تا می‌توانند تنور نفاق را گرم نگه داشته و مسلمانان را به جان هم بیاندازند تا بتوانند بدست خود مسلمان‌ها، اسلام را تضعیف کنند. پس یکی از حربه‌ها و سلاح‌هایی که دشمن در مقابل ما دارد و از آن علیه اسلام استفاده می‌کند، نفاق و اختلاف اندازی بین مذاهب اسلامی و مسلمانان است. و باید گفت متاسفانه در این زمینه موفق هم بوده است، ضربه‌های زیادی را اسلام از این ناحیه دیده و بدبختی‌های فراوانی را که جامعه اسلامی در طول تاریخ از دست دشمنان اسلام کشیده از همین ناحیه است.
 آری! کیمیای وحدت، یگانه دارو و مرهمی است که می‌تواند جامعه اسلامی ما را در مقابل زخم‌هایی که با دست استعمار و دشمنان اسلام و با شمشیرهای نفاق و اختلاف که بر این پیکره قدرتمند وارد شده و می‌شود، التیام بخشیده و بیمه کند.
 پس بر ما مسلمانان است که با این شمشیر برنده و سلاح خطرناک اختلاف، که دشمنان اسلام برای نابودی ما به دست گرفته و به فکر نابودی اسلام است، مبارزه کنیم و این حربه را با پاسخ دادن به نوای آسمانی قرآن و با توسل و چنگ زدن به ریسمان محکم الهی، از دست دشمنان استعمارگر بگیریم و این ندای رسا و معنوی امام شهیدان را آویزه گوش خود نموده که به فرزندان بسیجی‌اش می‌فرمود: "رمز پیروزی شما در وحدت کلمه است" را همیشه به یاد داشته باشیم و با اتحاد و همدلی و یکپارچگی خویش مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی کوبیده و ثابت کنیم که ما "رحماء بینهم و اشداء علی الکفار" هستیم و باشد که همه ما مصداق آیه شریفه "انما المومنون اخوه" قرار گرفته و این پیام زیبای علامه اقبال لاهوری را زمزمه کنیم:
نه افغانیم و نه ترک و تاتاریم
چمن زاریم و از یک شاخساریم
تمیز رنگ و بو بر ما حرام است
که ما پرورده یک نوبهاریم
 برماست که با بیدار شدن از خواب گران و با اتحاد و همبستگی خود، توطئه‌های استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ را خنثی کرده و این جمله متین و با معنای امام راحل را عینیت ببخشیم که می‌فرمود : " آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند"
 
منبع :خبرگذاری تسنیم 
 
کلید واژه ها:
شهید ابوحامد , شهید توسلی و وحدت , استعمار ومسلمانان , وحدت اسلامی , مدافعان حرم 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
جایگاه امام رضا (ع) نزد اهل سنت در گفتگو با مولوی زبیر شیخی
تقوای اجتماعی، هدف مغفول رمضان
 • 1396/3/27 شنبه تقوای اجتماعی، هدف مغفول رمضان
  ماه رمضان باید قبل از هر چیز ملهِم احساس همسنگر بودن و در کنارهم بودن به عنوان امت اسلامی اولا؛ و وصل شدن و پیوند خوردن با امتهای دیگر ثانیا باشد.
ویژه نامه حرم پایگاه وحدت ومودت
کدام آقا در مشهد، سانسور می شود!
معرفی کتاب وحدت و همگرایی از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir 
 
 
گسترش معنویت در دنیای مدرن و استشمام شمیم خوش تفکر الهی در قرن ما بی تردید مدیون انقلاب اسلامی در ایران عزیز به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) است .
 بی شک درسالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تبلیغ معارف اهل بیت در حرم مطهررضوی رشدی شگرف داشته است . لذا توجه به گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی و اندیشه های حضرت امام و مقام معظم رهبری یکی از بخش های مهم پورتال معاونت تبلیغات را تشکیل می دهد .
در این سایت ریشه های انقلاب اسلامی مردم ایران ؛ بیداری ا سلامی؛ نقش انقلاب در گسترش معارف اهل بیت و سایر موضوعات از این دست مورد توجه و دقت خواهد بود.
 
×