مجله نورالهدی جوان
مشاوره
 

اهمیت نظم در زندگی  

اتاق های به هم ریخته و شلوغ و درهم برهم، خیلی آدم راخسته می کند. لباس هایی که هر کدام در یک سو هستند، کتاب هایی که... 
1396/10/18 دوشنبه
اهمیت نظم در زندگی

اتاق های به هم ریخته و شلوغ و درهم برهم، خیلی آدم راخسته می کند. لباس هایی که هر کدام در یک سو هستند، کتاب هایی که روی زمین پخش و پلا هستند، بشقاب پر از پوست تخمه و میوه و لنگه جوراب هایی که هر کدام در یک طرف ، منتظرند تا شسته شوند. این منظره برای شما آشنا نیست؟ 
  شاید  وضعیت اتاق شما هم ،همین طور باشد؟ 
بی نظمی و در هم ریختگی محیط زندگی و اطراف، باعث بی نظمی فکری و ذهنی و پریشان حالی می شود. نظم در زندگی انسان تمرکز فکر به وجود می آورد.نظم و ترتیب به صورت ناخودآگاه، باعث از بین بردن بسیاری از افکار و اندیشه های بی فایده و تضاد های درونی انسان می شود و انسان را به آرامش فکری و روحی می رساند.تمام عالم هستی از اعضاء و سلول های بدن ما گرفته ،تا بزرگترین کهکشان ها از یک بنیاد دقیق و منظم پیروی می کنند. نظم و برنامه ریزی باعث می شود عمر انسان هدر نرود و زندگی پر ثمرتر و مفیدتر شودکسی که می خواهد در زندگی موفق باشد و به اهداف خویش برسد،باید در همه کارها ،حتی در جزیی ترین مسائل زندگی اش منظم و دقیق باشد. از درس خواندن در ساعت معین گرفته تا  بیداری و خواب،  استراحت ،غذا خوردن ،تفریح و ...کسی که   در امور جزیی زندگی،منظم نباشد نمی تواند در مسائل بزرگ و حیاتی،درست تصمیم بگیرد و موفق باشد.    
انسان منظم برای انجام همه کارهای زندگی اش برنامه ریزی دارد حتی کارهای کوچک و پیش پا افتاده . البته مهم تر از برنامه ریزی ،پایبند بودن به برنامه هاست. متعهد بودن به انجام برنامه ، به تقویت اراده تان هم کمک می کند.برای منظم بودن، بهتر است ،هر کار را در زمان مشخص شده انجام دهید و در هیچ صورتی،هیچ کاری را عقب نیندازید و به فردا موکول نکنید.یادتان نرود که نظم و ترتیب باعث می شود، از  وقتتان حداکثر استفاده را ببرید و از کارهای بیهوده و وقت تلف کن بپرهیزید. منظم بودن یکی از اعضای خانواده، باعث نظم دهی به کل خانواده می شود مخصوصا اگر بزرگترها منظم باشند بچه ها هم نظم را می آموزند و منظم می شوند.یکی دیگر از راههای منظم شدن،گذاشتن هر وسیله در مکان مربوط به خودش است.اگر قرار باشد هر کس هر وسیله ای را بعد از استفاده رها کند و برود می دانید بعد از چند ساعت چه آشفته بازاری می شود؟ 
یکی از دلائل بی نظمی محیط اطراف و زندگی ما این است که کارها را به بعد موکول می کنیم. 
یاد بگیریم که هر نکته و هر سخن به جای خویش نیکوست. 
منظره اتاق شما بعد از منظم شدن چه تصویری دارد؟


    
بازدید:1879
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط
مصرف گرایی
 • 1397/5/3 چهارشنبه مصرف گرایی
  گوشی اش را به دوستش نشان می دهد و می گوید: این مانتو را ببین،سفارش اینترنتی دادم قراره تا آخر هفته به دستم برسه. دوستش با اخم می پرسد: واقعا می خوای اینو...
جوان موفق
 • 1397/4/28 پنجشنبه جوان موفق
  بزرگ ترین سرمایة هر انسانی پس از ایمان به خداوند، عمر او است. ارزش عمر انسان مؤمن هیچ گاه قابل محاسبه نیست. جوانی، پر نشاط ترین زمان این...
احساس رضایت از زندگی
 • 1397/4/25 دوشنبه احساس رضایت از زندگی
  احساس رضایت از زندگی تنها به داشتن نیست، بلکه به دیدن داشته هاست و ازآنجایی که هر کس در کنار نداشتن هایش، داشته هایی هم دارد میتواند با دیدن آنها زندگی خوش و خرمی داشته باشد.
پرستاری با روپوش خونی
 • 1397/4/16 شنبه پرستاری با روپوش خونی
  تازه مادر شده بود، یک زنِ 21 ساله با عواطف لطیف مادرانه، سرشار از امید و زندگی. اما او تصمیم گرفته بود به جای یک زندگی آرام لباسِ سفیدِ پرستاری اش را تن کند و به...
مرد بودن یعنی صداقت
 • 1397/4/12 سه‌شنبه مرد بودن یعنی صداقت
  صداقت باید هم در گفتار باشد، هم در رفتار و هم در عقیده و تفکر، کمی سخت به نظر می رسد اما یک مرد زمانی واقعا مرد است که صداقت داشته باشد.راستی مرد تو در زندگی ات صادق هستی؟
تعداد بازديد اين صفحه: 1880

نظرسنجی

نظر شما درباره مجله جوان چیست؟
   
عالی
خوب
متوسط
ضعیف