مجله نورالهدی جوان
ایه های نور
 

فرشته های نگهبان  

دو فرشته نگهبان همیشه کنارمان هستند و تمام اعمال و رفتارمان را ثبت و ضبط می کنند. کمی مراقب رفتارهایمان باشیم. 
1396/11/21 شنبه
فرشته های نگهبان

وقتی قرار است در کلاس درس کنفرانسی ارائه دهید چه حالی دارید؟ اگر قرار باشد در جمع بزرگی صحبت کنید چه حسی دارید؟ اگر قرار باشد یک سخنرانی تلویزیونی داشته باشید که میلیون ها نفر صدایتان را بشنوند چه؟ از مدت ها قبل خودتان را آماده می کنید؛ متن سخنرانی را بارها و بارها مرور می کنید؛ حواستان هست تپق نزنید و کلمه ای را اشتباه نگویید؛حتی مواظب هستید، سرفه یا عطسه نابجایی نداشته باشید؛که رشته کلام از دستتان خارج نشود.حتی روی حرکات دست،زبان و بدنتان هم کار می کنید، که بتوانید بهترمنظورتان را برسانید.
اگر بدانید درتمام طول روز مقابل یک دوربین مخفی هستید و کسی از پشت دوربین رفتار شما را زیر نظر دارد، در انجام کارهایتان وسواس بیشتری به خرج نمی دهید؟
اگر بدانید یک نفر یواشکی پشت سرتان حرکت می کند و مراقب تان است آیا بیشتر دقت نمی کنید؟ و حواستان هست که اشتباه نکنید! اگر بدانید دو فرشته نگهبان همیشه کنارتان هستند و تمام اعمال و رفتارتان را ثبت و ضبط می کنند چه؟                                                                                                                                     
«إِذْ يَتَلَقَّى الْمُتَلَقِّيَانِ عَنِ الْيَمِينِ وَعَنِ الشِّمَالِ قَعِيدٌ» «مَا يَلْفِظُ مِنْ قَوْلٍ إِلَّا لَدَيْهِ رَقِيبٌ عَتِيدٌ»[1] ؛ «به خاطر بیاورید هنگامی که دو فرشته راست و چپ که ملازم انسان هستند اعمال او را دریافت می دارند.هیچ سخنی را انسان تلفظ نمی کند مگر اینکه نزد آن فرشته ای مراقب و آماده (برای انجام ماموریت است).
این دو فرشته مامورند که اعمال خوب و بد ما را ثبت و ضبط کنند. ما یادمان باشد که رفتارمان تحت کنترل است؟ اگر حضور خدا که همه جا و در همه حال ناظر ماست را از یاد بردیم و پایمان را کج گذاشتیم و خطا کردیم لااقل به یاد دست نوشته های این دو فرشته باشیم که اعمالمان را ثبت و ضبط می کنند. کمی مراقب رفتارهایمان باشیم.


پی نوشت ها:
1-  سوره ق ، 17 و18.


    
بازدید:162
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط
خدا بی خبر نیست!
  • 1394/12/17 دوشنبه خدا بی خبر نیست!
    خدا از هیچ کار ما بی خبر نیست. کارهای ریز و درشت، مخفی و علنی، همه گفته ها و نگفته ها ،حرفهایی که فقط توی ذهن می آیند و به هزار و یک دلیل به زبان نمی آیند، بله همه را خدا می داند و از آنها غافل و بی خبر نیست.
همیشه در حضور یار
  • 1394/3/18 دوشنبه همیشه در حضور یار
    خداوند متعال خود یادآور شده است که علاوه بر خودش، افرادی را بر اعمال ما گواه می گیرد که آن ها نیز همانند خداوند بر اعمال ما نظارت می کنند. از جمله این اشخاص امام است
تعداد بازديد اين صفحه: 163

نظرسنجی

نظر شما درباره مجله جوان چیست؟
   
عالی
خوب
متوسط
ضعیف