خدمات

سایت فرهنـگی تبلیـغی حـرم مطهـر رضـوی

ارسال به دوستان
 
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 165326881
  تعداد بازدید این صفحه: 724187
  در امروز: 99620

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
×
يكشنبه 25/4/1396
 

  ورودی باب الجواد (ع)

زمانی که از ورودی باب الجواد (ع) وارد حرم مطهر می شوید، قدم در یکی از جدیدترین و بزرگترین صحن های حرم امام رضا (علیه السلام) به نام صحن جامع رضوی خواهید نهاد.  
ورودی باب الجواد (ع) در سمت جنوب غربی صحن جامع رضوی قرار گرفته است. در واقع این ورودی راه ارتباطی بین بخش جنوب غربی صحن جامع و خیابان شهید اندرزگو است.
در ورودی باب الجواد (ع) و قبل از ورود به حرم مطهر، مجسمه یک خادم که در حال راهنمایی زائری مسن است توجهت را جلب می کند؛ کنار شان که می ایستی، گنبد طلا را در روبرویت خواهی دید. زمانی که از این ورودی وارد حرم مطهر می شوید، قدم در یکی از جدیدترین و بزرگترین صحن های حرم امام رضا (علیه السلام) به نام صحن جامع رضوی خواهید نهاد.
آستان قدس رضوی برای رفاه بیشتر حال زائران علی بن موسی الرضا (علیه السلام) سعی بر آن نموده تا مکان هایی را در ورودی های حرم مطهر تعبیه نماید که زائران بتوانند اقلام مورد نیاز خود را به سهولت تهیه نمایند.
 
 
در فاصله چند قدمی به ورودی باب الجواد (ع) ، نمایشگاه دائمی آستان قدس رضوی ( که البته دری نیز به پارکینگ شماره 1 دارد)، فروشگاه عطاری، کتابفروشی آستان قدس رضوی، فروشگاه مواد غذایی (به صورت شبانه روزی) و فروشگاه فرش آستان قدس به چشم می خورد.
زمانی که به سمت حرم مطهر در حرکت هستید؛ نرسیده به این ورودی و در سمت چپ دفتر امانات قرار گرفته است. اشیائی را که ورود آنها به داخل حرم مطهر ممنوع است؛ مثل دوربین، اشیای شکستنی و ... را می توانید به این دفتر بسپارید.
سایر ورودی های صحن جامع رضوی عبارتند از:
ورودی باب الرضا (ع)، در قسمت جنوب شرقی صحن، ورودی باب الکاظم (ع)، در سردرب شرقی (بخش شرقی) و ورودی باب الهادی (ع)، در سر درب غربی (بخش غربی) این صحن قرار گرفته اند..
 
 
نویسنده: فدوی
 
کلید واژه ها:
ورودی حرم , حرم امام رضا , ورودی باب الجواد , صحن جامع رضوی  
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
قدیمی ترین آثار تاریخی حرم مطهر
 • 1396/5/1 يكشنبه قدیمی ترین آثار تاریخی حرم مطهر
  موزه تاریخ آستان قدس در طبقه همکف موزه مرکزی قرار گرفته است. این موزه قدیمی ترین گنجینه آثار تاریخی حرم مطهر به شمار می رود و بسیاری از اشیای تاریخی مربوط به حرم در آن به نمایش در آمده است.
  موزه های حرم
هنر در مسجد گوهرشاد
 • 1396/4/24 شنبه هنر در مسجد گوهرشاد
  در زیبایی مسجد گوهرشاد که از نمونه شاهکار های تیموری است، رنگ، نقشی اساسی، ایفا می کند. تنوع رنگ کاشی ها در صحن به سفیدی داخل ایوان مقصوره می انجامد که هر بیننده ای را جذب می کند.
  هنرهای حرم
شمس الشموس
 • 1396/4/21 چهارشنبه شمس الشموس
  ای معین الضعفاء، بخوانمت پدر!؟ اما مهر تو، صد بار فزونتر از هر پدر و مادر است؛ گویی مادر ایام، تنها تو را در این سرزمین آورد و نازا شد.
  دلنوشته
مستند مسجد گوهرشاد (قسمت اول)
پاسخ گویی به سؤالات شرعی و اعتقادی
نظرات
ارتباط با ما
نشانی:مشهد مقدس حرم مطهر امام رضا علیه السلام صحن جامع رضوی ایوان غربی
تلفن:32214421
فکس:32212008
ایمیل:Razavi.aqr.ir
 
 
 • صفحه اصلی
 • درباره ما
 • سایت های مرتبط