.
.
 
 
 

 
 
ارسال به دوستان
 
ارسال به دوستان
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 144435355
  تعداد بازدید این صفحه: 2054874
  در امروز: 14911

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
×
پنجشنبه 28/11/1395

 چگونه می توانیم امام زمان (عج) را بیشتر درک کنیم؟

برای درک بیش تر امام زمان (عج) باید رضای او را به دست آورد و رضایت او در گرو ترک گناه و...
 برای اینکه بتوانیم خود را به امام زمان (عج) نزدیکتر کرده و او را بیشتر درک کنیم، دو راه مهم را باید در نظر بگیریم:
1. انتظار
 برای اینکه بتوانیم حالت انتظار را در خود ایجاد کنیم؛ اول باید معنای انتظار را در خود ایجاد کرده و آن را بفهمیم، سپس در تحصیل آن بکوشیم. انتظار، کیفیتی روحی است  که موجب به وجود آمدن حالت آمادگی برای آن چه انتظارش را می کشیم، می شود و ضد آن یأس است.
هر چه انتظار بیشتر باشد، آمادگی نیز بیشتر است. انتظار فرج آثاری دارد که، یکی از این آثار انسان را از هرگونه انحراف و کج روی باز می دارد و روح و جسم منتظر را برای درک بیشتر امام مهیا می سازد.
از دیگر آثار انتظار ، به دست آوردن توفیق، عنایات و توجهات  بقیه الله (عجل) است. امام به طور ناشناخته  در میان همین انسانها رفت و آمد می کند. دل های بسیار آماده و منتظر را بر می گزیند و در اختیار قرار می گیرد  و گروه منتظران را بیش از پیش آماده می سازد و تربیت می کند.
 

2. محبت به ولی عصر (عج):
 محبت، گوهری است که خود به خود محب را به محبوب می رساند. محبت اکسیری است که هر کجا آمد، ماهیت را عوض می کند. خداوند می فرماید: «... قل لا اسئلکم علیه اجراً الاّالموده فی القربی..»[1] «بگو ای پیامبر برای انجام این رسالت خطیر که ایفا نمودم، از شما جز این یک چیز، چیزی نمی خواهم و آن مودت و محبت نسبت به نزدیکانم است.»
اگر واقعاً به امام زمان (عج) محبت داریم، باید آثاری داشته باشد؛ بزرگترین اثر آن، تزکیه نفس و تحصیل تقواست و اثر دیگرش آن است که باید دایماً به یاد محبوب بوده و به دنبال تحصیل رضای او باشیم.
اثر دیگر محبت، دوست داشتن آثار و متعلقات محبوب است. انسان هر چه را که به محبوب منتسب است دوست می دارد . هر چه را که برای خود می خواهد، اول برای محبوب طلب می کند و اگر دعا می کند اول برای محبوب دعا می کند و دایماً انتظار محبوب را می کشد.
به هرحال به طور خلاصه باید گفت: برای درک بیش تر امام زمان (عج) باید رضای او را به دست آورد و رضایت او در گرو ترک گناه و انجام واجبات است. باید خود را صالح کنیم و از فساد و گناه دور شویم.
هدف قیام و ظهور حضرت امام زمان (عج)، اصلاح دین و برچیدن فساد و گناه است؛ پس باید در راه هدف آن بزرگوار  خود را مشغول سازیم و با عمل خود آن را تقویت کنیم.

 
منبع: کتاب 200 پرسش و پاسخ پیرامون امام زمان (عج)، انتشارات نغمات
 
 

---------------------------------
پی نوشت ها:
1.  شوری؛ 23. 
 
 
کلید واژه ها:
انتظار , منتظر حقیقی , وظایف منتظر , مهدویت 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
ثمرات معرفت به امام زمان (عج)
آثار وجودی امام غایب
احیای حق و از بین رفتن ظلم
تب هجران
 • 1395/10/17 جمعه تب هجران
  عاشقی دردسری بود نمی دانستیم / حاصلش خون جگری بود نمی دانستیم / پر گرفتیم ولی باز به دام افتادیم / شرط بی پال و پری بود نمی دانستیم ....
  کلیپ تصویری
راه نزدیکی به امام زمان (عجل الله) – حجت الاسلام ماندگاری
 • 1395/10/2 پنجشنبه راه نزدیکی به امام زمان (عجل الله) – حجت الاسلام ماندگاری
  منتظران امام زمان باید سه تغییر را در زندگی خودشون ایجاد کنند تا به امام زمان شون نزدیک بشند. چون خدا وعده کرده است وقتی ظهور آقامون امام زمان محقق شود که همه ی ما و شما به عنوان جامعه ی منتظر به انتظار واقعی برسیم که پیغمبر بشارتش رو دادند و گفتند اون انتظار واقعی فرج افضل عبادت است...
  کلیپ صوتی
 
 
ارسال نظر
ارتباط با ما
نشانی: مشهد مقدس، حرم مطهر امام رضا علیه السلام، صحن جامع رضوی، ایوان غربی
تلفن: 32212008-051
فکس: 32003552-051
صندوق پستی: 91735/517
ایمیل: razavi@aqr.ir