دیگر بخش ها
ارسال به دوستان
 
ارسال به دوستان
×
 
1395/11/7 پنجشنبه

 بازدید کارشناسان پاسخگویی حرم رضوی از کشتارگاه صنعتی مشهد

​جمعی از کارشناسان پاسخگویی به سوالات دینی معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی از کشتارگاه صنعتی مشهد و کشتار گاه سنتی مزرعه نمونه بازدید کردند. ....
 

در این برنامه بیش از 30 نفر از کارشناسان پاسخگویی برادران از کشتارگاه صنعتی مشهد و 30 نفر از کارشناسان پاسخگویی خواهر از کشتارگاه سنتی مزرعه نمونه بازدید به عمل آوردند.
 
 
 

در این بازدید حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفری؛ ناظر شرعی کشتارگاه مشهد، به مدت 2 ساعت تمام مراحل ذبح شرعی، جداسازی اجزاء و تطهیر لاشه ­های گاو و گوسفند را به صورت جامع تشریح کرد.


وی با اشاره به اینکه در سرار ایران، تمام ذبح ها در کشتارگاه ­های صنعتی و سنتی با چاقو و بدون اره یا تیغ برقی صورت می­ گیرد، ابراز کرد: ناظران شرعی در تمام کشتارگاه­ های کشور حضور دارند و تمام مراحل ذبح را با دقت فراوان ارزیابی می­ کنند.
این ناظر شرعی کشتارگاه ­های کشور ادامه داد: بنده در سال­های اخیر همه کشتارگاه ­های کشور را مورد بازدید قرار دادم و شکر خدا تمام کشتارگاه ­ها ضوابط شرعی را رعایت می­ کنند.
 

وی به برخی از ویدئوها در شبکه­ های اجتماعی و سایت ­های اینترنتی اشاره کرد و افزود: بیشتر این کلیپ ­ها که ذبح حیوان را بدون اصول شرعی به نمایش می­ گذارند، مربوط به کشور ایران نیست، زیرا در تمام کشتارگاه ­های رسمی ایران بر اساس مبانی احکام شرعی اسلام ذبح می­ شود.
در ادامه این بازدید حجت الاسلام جعفری به صورت کامل کیفیت بریدن رگ ­های حیوان، رگ ­های بریده شده و شرایط آن را با سر گوسفندهای ذبح شده توضیح داد و مسائل اختلاف فتوایی مراجع را بیان کرد و کارشناسان نیز سوالات خود را مطرح کردند.

 


یادآور می ­شود؛ افزون بر بازدید از کشتارگاه صنعتی، جمعی از کارشناسان خواهر پاسخگویی به سوالات شرعی حرم مطهر رضوی از کشتارگاه سنتی مزرعه نمونه آستان قدس رضوی بازدید کردند و این برنامه با رضایتمندی کارشناسان مواجه شد.
 
 
   
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
×
×